Obliba betaglukanů roste a my vám prozradíme proč!

Publikováno: 15.10.2021

Betaglukany patří mezi biologicky aktivní látky a představují hlavní strukturní složky buněčných stěn kvasinek, hub a mořských řas. Betaglukany mají celou řadu benefitů. Jejich obliba stoupá v chladných měsících, kdy jsou zvýšené nároky na organismus, ale vhodné je jejich užívání i celoročně. Nejen betaglukany, ale také naši NOVINKU Beta Glukan 200mg Prémium, vám nyní představíme.

Betaglukany

Betaglukany jsou biologicky aktivní polysacharidy a jsou jedny z nejvíce zkoumaných přírodních látek, jejichž vlastnosti byly za posledních 50 let velmi dobře zdokumentovány. Do popředí zájmu vědců se dostaly především díky svým schopnostem. Betaglukany se nacházejí v buněčných stěnách hub, bakterií, sinic a řas, ale také v obilných zrnech. Zdroje betaglukanů vycházejí z tradic a dostupnosti v jednotlivých zemích. V západních zemích jsou hlavním zdrojem kvasinky. Dálný východ, jako Čína a Japonsko se tradičně zaměřují na houby a například západní pobřeží Francie, kde se nachází velké množství mořských řas, mělo za následek glukan izolovaný z mořských řas. Glukan získaný z pekařských kvasnic Saccharomyces cerevisiae je nejrozsáhleji studovaný a má nejvyšší biologické účinky. O betaglukanech ještě hodně uslyšíme, protože jejich schopnost příznivě ovlivňovat lidské zdraví je obdivuhodná.

Kde najít kvalitní betaglukany?

Ačkoliv na trhu existuje řada doplňků stravy s obsahem betaglukanů, zásadní při výběru je čistota glukózy, která by měla být alespoň 70 %. Čím je betaglukan čistší, tím je účinnější. Biologická aktivita glukanů koreluje s molekulovou strukturou a řetězením, ačkoli znalosti o chemii glukanů ještě nejsou zcela úplné, doporučovány jsou vazby molekuly betaglukanu – 1,3-D/1,6. Na trhu existuje řada doplňků stravy s obsahem betaglukanů, ale důležitější informace při výběru je údaj o čistotě betaglukanu, která by měla být alespoň 70 %. Čím je betaglukan čistší, tím je účinnější. Betaglukany kromě doplňků stravy najdeme také v kosmetických přípravcích, pro jejich regenerační a hydratační účinek na pokožku. V doplňcích stravy jsou nejčastěji obsaženy betaglukany získávané z pekařských a pivovarských kvasinek Sachcaromces cerevisia, což jsou organismus v našich zeměpisných šířkách nejpřirozenější a biologicky nejaktivnější betaglukany. V doplňcích stravy je vhodná jejich kombinace s vitaminem C pro zajištění vyšší účinnosti.

Prémiový Beta Glukan 200mg Prémium

Absolutní NOVINKOU, kterou najdete také na našem e-shopu Klubu zdraví, je doplněk stravy Beta Glukan 200mg Premium s obsahem přírodních betaglukanů z kvasinek Saccharomyces cerevisiae, navíc obohacený o šípek, vitamin C a černý bez.  Beta Glukan 200mg Premium se může pyšnit betaglukany ve vysoké 70 % čistotě pocházející od jednoho ze světových lídrů, brazilské společnosti BioriginExtrakty z šípku a černého bezu přispívají ke zdraví dýchacích cest. Vitamin C, šípek a černý bez podporují správnou funkci imunitního systému a působí jako antioxidanty. Beta Glukan 200mg Premium tak představuje skvělou volbu pro podporu zdraví nejen během měsíců s vyšším výskytem respiračních infekcí, ale během celého roku.

Tento článek byl vytvořen ve spolupráci s:

Mgr. Denisa Salvová

Absolvovala obor Rehabilitační psychosociální péče na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Působila ve zdravotně sociální oblasti jako vedoucí poraden, terapeut a lektor kurzů pro pracovníky v pomáhajících profesích. V současné době se zajímá o oblast medicíny, zdravotnictví, zdravého životního stylu a psychologie.

7 tipů pro přirozené trávení
25.02.2018

7 tipů pro přirozené trávení

Během zimních měsíců se mnozí z nás potýkají se zhoršeným zažíváním – nadýmáním, zácpou, průjmy, těžkým žaludkem... Na vině je hlavně energeticky vydatnější strava a nedostatek pohybu.

Hlíva ústřičná – báječná chuť plná skvělých látek

Hlíva ústřičná – báječná chuť plná skvělých látek

Z tradiční čínské medicíny do moderní gastronomie.

Angína, nebo jenom bolest v krku?
12.06.2018

Angína, nebo jenom bolest v krku?

Bolí vás v krku tak silně, že nemůžete ani polknout? Žádnou paniku! Každá bolest v krku, ačkoli vám přijde někdy skoro nesnesitelná, ještě nemusí být angína. Nechtějte po svém lékaři, aby vám hned napsal antibiotika. Jsou-li původcem vašich problémů viry, je to beztak zbytečné (na chřipku a další virová onemocnění tyto léky nezabírají) a jenom byste zbytečně zatížili organismus.

Mužský pohlavní hormon může potrápit ženy i muže
21.07.2021

Mužský pohlavní hormon může potrápit ženy i muže

Mužský pohlavní hormon testosteron má zásadní význam pro vývoj a správné fungování mužského organismu. Testosteron ovlivňuje vývoj spermií a rozvoj sekundárních pohlavních znaků jako je např. růst svalové hmoty či hluboký hlas. I když je testosteron spojován především s muži, v malém množství se vyskytuje i u žen. V souvislosti s ním jsou tak kladeny především otázky týkající se zvýšení jeho hladiny u mužů a snížení u žen.