Jak předcházet lámavosti nehtů?

Lámání nehtů může být následkem celé řady nemocí nebo také nesprávného zacházení. Zatímco některým onemocněním se zkrátka vyhnout nedá, na ochraně svých nehtů zapracovat můžete.

Nenechte si proto ujít následující tipy, které vám pomohou předcházet lámavosti nehtů.

24.9.2015

Chraňte nehty, používejte rukavice

To nejjednodušší, co můžete pro své nehty udělat? Chránit je. Obzvlášť pokud často pracujete se saponáty nebo jinými chemikáliemi. Na rukavice však nezapomínejte ani při běžném úklidu doma nebo mytí nádobí. Máčení v teplé vodě spolu se saponátem může na vašich nehtech napáchat opravdu velké škody.

Selen a zinek pro zdravé nehty

Pro zdraví nehtů můžete využít také některé minerály, nejčastěji se hovoří o zinku a selenu. Nejvíce zinku obsahují mořské ryby, kravské mléko a žloutky. Zinek najdete také v libovém mase a vnitřnostech. Vnitřnosti jsou také bohatým zdrojem selenu, stejně tak mořské ryby. Jako další potraviny můžeme uvést vejce, ovesné vločky nebo třeba fazole.

Nejvíce selenu však obsahují ořechy. Dejte ale pozor, například para ořechy můžou obsahovat opravdu velké množství selenu a jejich nadměrná konzumace může vyvolat předávkování. Daleko nejjistější cesta je užívání selenu jako doplňku stravy.

Nemučte se dietou, mučíte i nehty

Pokud si chcete udržet pevné a zdravé nehty, vyvarujte se jednostranných redukčních diet, při kterých je tělo ochuzeno o celou řadu živin, což pak mohou odnést právě nehty a nejen ty. Pokud, například ze zdravotních důvodů, redukční dietu prostě držet musíte, nezapomínejte na doplňky stravy, které vám zajistí přísun potřebných minerálů.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.