Třetí červnová neděle patří tatínkům

Třetí červnová neděle patří tatínkům

Publikováno: 15.06.2020

Zobrazení: 136

I když Den otců nemá v českém kalendáři dosud své místo, je stále více rodin, kde je tento den oslavován. A protože jde o svátek, který nemá pevné datum, je třeba si třetí červnovou neděli, na kterou Den otců spadá, ohlídat. Zatímco Den matek je u nás všeobecně známý, Den otců je stále poněkud opomíjen. Zkusme tak letos využít Den otců jako skvělou příležitost, jak vyjádřit našim tatínkům díky za jejich lásku a péči.

Historie Dne otců

Den otců, ve světě známý jako Father's Day, vznikl velmi dávno a stojí za ním Američanka Sonora Smart Doddov. Tato dívka chtěla vzdát hold svému ovdovělému otci, který se o ni a o její čtyři sourozence s láskou staral. Sonořina matka zemřela při porodu, a tak péče o děti zůstala na otci. První oslava Dne otců se uskutečnila v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910, v den narozenin Sonořina otce. Historicky první oslava Dne otců byla tedy spíše soukromou záležitostí, ale popularita tohoto svátku rychle rostla a rozšířila se do celého světa. V roce 1966 americký prezident Lyndon Baines Johnson oficiálně stanovil třetí červnovou neděli Dnem otců. Dnes je tak Den otců oslavován nejen v Americe, ale i v mnoha státech Evropy.
 

Podpora mužského zdraví

Stejně jako na Den matek obdarováváme maminky dárkem, tak si zaslouží naši pozornost i tatínci na Den otců. Váháte-li, čím tatínka obdarovat, darujte některý z doplňků stravy na podporu mužského zdraví. V široké nabídce našich produktů jistě naleznete ten pravý. Doplňky stravy řady Prostenal jsou určeny na podporu správné funkce močového ústrojí, podporu zdravé prostaty a podporu potence a vitality. Prostenal kombinuje znalost tradičně užívaných rostlinných extraktů s nejnovějšími vědeckými poznatky. Prostenal, to je přední značka v péči o prostatu.
I nezhoubné zvětšení prostaty je pro mužské zdraví problém
13.03.2020

I nezhoubné zvětšení prostaty je pro mužské zdraví problém

Prostata, předstojná žláza, je mužský pohlavní orgán uložený pod močovým měchýřem. Prostata produkuje 15-30 % objemu tekutiny ejakulátu a zvyšuje životaschopnost spermií. Růst prostaty je ovlivněn mužským pohlavním hormonem testosteronem. Prostata má v mládí velikost kaštanu, ale ve stáří může narůst až do velikosti pomeranče. Zvětšená prostata znamená pro muže vždy problém. Jaké jsou příznaky této nepříjemné zdravotní komplikace a jak s nimi bojovat? Otázka, která trápí nejednoho muže.

Přečtěte si více
Zobrazení: 11677
O čem muži nemluví
27.01.2020

O čem muži nemluví

Rakovina prostaty, rakovina varlat a rakovina prsu patří mezi témata, o kterých se mnoho mužů zdráhá hovořit. Na rozdíl od žen muži o své zdraví příliš nepečují. Velkou roli zde hraje i mýtus, že muž by měl být silný, odolný a neměl by si stěžovat. Zdraví mužů, stejně jako zdraví žen, je ale ovlivňováno nejen genetickými dispozicemi, ale i životním stylem, duševní pohodou a v neposlední řadě také osvětou a prevencí.

Přečtěte si více
Zobrazení: 149
Nezapomínejte na mužské zdraví
06.11.2019

Nezapomínejte na mužské zdraví

Mužské zdraví je ohrožováno stejně jako zdraví žen. Nicméně o zdraví mužů se hovoří mnohem méně. Je tu ale listopad, což není jen měsíc padajícího listí, ale také měsíc mužského zdraví. Listopad je měsícem charitativní akce zvané Movember. V listopadu si muži po celém světě pěstují knírek na podporu povědomí o mužském zdraví, které bývá poněkud opomíjeno.

Přečtěte si více
Zobrazení: 287