Těžký návrat z dovolené? Vsaďte na Hořčík, přispívá ke snížení únavy a k normální psychické činnosti

Těžký návrat z dovolené? Vsaďte na Hořčík, přispívá ke snížení únavy a k normální psychické činnosti

Publikováno: 16.08.2022

Zobrazení: 432

Nízká hladina hořčíku se objevuje poměrně často. Hořčík má vliv na mnoho procesů v lidském těle. Podílí se na procesu dělení buněk v těle, přispívá k udržení normálního stavu kostí a přispívá k normální syntéze bílkovin. A nejen to, hořčík přispívá také k normální psychické činnosti a mnoho dalších.

Nedostatkem hořčíku trpí většina populace

Hořčík je jeden z nejdůležitějších prvků v lidském těle. Nejvíce hořčíku je uloženo v kostech (cca 60 %), zubech, krvi a tkáních. Hořčík se podílí na více než 300 biochemických procesech v organismu. A i když je hořčík snadno dostupný, je mnoho těch, kteří trpí jeho nedostatkem.
 

Hořčík a jeho vliv na zdraví

Hořčík je důležitý pro podporu normální činnost nervů a svalů, podporuje normální syntézu bílkovin, přispívá k energetickému metabolismu, podporuje normální činnost nervů a svalů, přispívá k elektrolytické rovnováze, podporuje snížení únavy a vyčerpání a přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů. Hořčík je zkrátka pro naše zdraví velice přínosný.
 

Doporučený denní příjem hořčíku

Hladina hořčíku v krvi je zjišťována měřením sérové koncentrace v krvi, moči nebo slinách. Doporučená denní dávka hořčíku závisí na věku a pohlaví. U dospělých se doporučená denní dávka pohybuje kolem 300-400 mg. Zvýšený příjem hořčíku potřebují těhotné a kojící ženy, fyzicky pracující, sportovci, lidé nad 50 let, kardiaci a diabetici, pravidelní konzumenti alkoholu a ti, kteří se hodně potí. Hořčík je v potravinách dobře zastoupen, jen je důležité vědět, ve kterých. Riziko předávkování hořčíkem prakticky neexistuje, protože přebytečného hořčíku se tělo zbaví močí. Nadbytek hořčíku se projeví jako průjem a nevolnost.
 

Zdroje hořčíku

Mezi nejbohatší zdroje hořčíku patří celozrnné výrobky, ryby, játra, mléko a mléčné výrobky, špenát, mangold, černé fazole, mungo fazole, mandle, kešu, brambory, dýňová semínka, avokádo, banány, brokolice, růžičková kapusta aj. Doplnit potraviny bohaté na hořčík lze také užíváním doplňků stravy s hořčíkem. Hořčík prémiové kvality obsahuje doplněk stravy Magnesium + B6 pro podporu energie a snížení únavy. I když jsou doplňky stravy s obsahem hořčíku dobře snášeny, jejich užívání konzultujte s lékařem, pokud užíváte diuretika, léky na onemocnění srdce a některá antibiotika.
 
Vitamíny a minerály jsou látky, bez kterých lidský organismus není schopen fungovat. Vybírejte z naší široké nabídky doplňků stravy té nejvyšší kvality.
Úzkost, deprese a pocity vyčerpání mohou signalizovat nedostatek hořčíku
28.01.2020

Úzkost, deprese a pocity vyčerpání mohou signalizovat nedostatek hořčíku

Podzim a zima jsou období, kdy se vlivem nedostatku slunečního svitu, můžeme cítit unavení, vyčerpaní, dokonce nás mohou trápit deprese a úzkosti. Pocity vyčerpání, deprese a úzkosti ale mohou souviset i s nedostatkem jednoho z nejdůležitějších minerálů, kterým je hořčík. Hořčík totiž podporuje normální psychologické funkce. Jak poznat jeho nedostatek a kde ho najít, se dozvíte v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 4491
Ve kterých potravinách se skrývá velké množství hořčíku
04.01.2016

Ve kterých potravinách se skrývá velké množství hořčíku

Chybí vám hořčík a potřebovali byste ho akutně doplnit? Jedním z kroků může být správná a vyvážená strava. Podívejte se na přehled potravin, ve kterých je hořčíku dostatek.

Přečtěte si více
Zobrazení: 119238
Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík
20.08.2019

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík

Kdo zažil křeče v nohou, nejčastěji v lýtkách, ví, jak nepříjemný pocit to je. Bohužel s věkem se četnost křečí může zvyšovat. Pravidelný přísun tekutin a minerálů může být prevencí těchto křečí a zároveň i první pomocí, když už křeč vypukne. Co vznik křečí ovlivňuje a jak jim lze předcházet?

Přečtěte si více
Zobrazení: 25563