I mlsání může být zdravé!

I mlsání může být zdravé!

Publikováno: 19.01.2011

Zobrazení: 13

„Gumové” bonbonky děti milují, Walmark pro ně ale nachystal ještě lepší „vychytávku” – želatinové Marťánky, na nichž si pochutnají a kteří jim zároveň dodají tu správnou porci denní dávky vitaminu D, ale i ostatních vitaminů a minerálů.

Vápník je jednou z hlavních minerálních složek kostní tkáně, proto je nezbytné, aby byl dětem zajištěn jeho dostatečný přísun pro dosažení maximální hmoty kostí v mladém věku. Jinak totiž může nízký příjem nebo špatné vstřebávání vápníku u dětí omezit jejich růst a hrozí, že kosti porostou nesprávně, budou měkké nebo se budou snadno lámat.

Metabolizmus vápníku zásadním způsobem ovlivňuje vitamin D, a to se všemi důsledky. Například zvyšuje vstřebávání vápníku ve střevě a umožňuje mineralizaci kostí.

Jedním z prvních příznaků nedostatku vitaminu D je svalová slabost a ztuhlost a také zvýšená citlivost k infekcím. Vitamin D se obecně vyskytuje v tuku jater ryb, zejména mořských (sardinky, sledi, makrely, lososi). Menší množství vitaminu D obsahují vejce, maso, mléko a máslo.

 Lidský organizmus si dokáže vitamin D sám vytvářet, a to za pomoci slunečního záření dopadajícího na pokožku. Jeho tvorbu však ovlivňuje řada faktorů, například zeměpisná šířka, znečištění vzduchu, propustnost atmosféry atd. V evropských zemích je syntéza vitaminu D na pokožce vlivem slunečního záření nedostatečná, zvláště v zimním období, kdy se slunce na obloze moc často neobjevuje.

Proto je vhodné zvláště v tomto období doplňovat jeho zásoby pomocí doplňků stravy. Potřebná denní dávka vitaminu D u dětí činí asi 10 μg (tj. 400 IU) denně.

Marťánci Gummi pro řádný růst a rozvoj kostí dětí

Imunita z přírody
30.04.2014

Imunita z přírody

S jarem nastává ten správný čas „nastartovat" organizmus a podpořit jeho odolnost. Ideální možnost představuje přípravek Hlíva ústřičná PREMIUM, který obsahuje vysoce kvalitní extrakty z několika léčivých hub a železo.

Přečtěte si více
Zobrazení: 83
Tipy, jak celoročně posilovat imunitu u dětí
18.12.2015

Tipy, jak celoročně posilovat imunitu u dětí

Jak se postarat o to, aby vaše dítě přečkalo chladné dny zdravé, usměvavé a bez kapesníku u nosu? Podporujte celoročně jeho imunitu. Poradíme vám jak na to.

Přečtěte si více
Zobrazení: 384
Aktivní podpora dětské imunity
08.02.2016

Aktivní podpora dětské imunity

Během chladného počasí začínají útočit virózy a nachlazení, která se v dětském kolektivu šíří rychlostí blesku. Navíc pobyt ve škole či školce klade nárok také na psychiku. To vše představuje pro dětský imunitní systém obrovskou zátěž. Účinnou formou pomoci je také užívání doplňku stravy Marťánci ImunoFORTE, který se doporučuje podávat během období zvýšeného výskytu chřipek a nachlazení, v průběhu rekonvalescence, v případě fyzické nebo duševní únavy a pro akutní podporu imunity.

Přečtěte si více
Zobrazení: 107