Klouby

Klouby

Publikováno: 16.12.2015

Zobrazení: 397

Pečujte o své klouby. Dbejte na zdravý životní styl, ale i na doplnění potřebných minerálů a vitamínů pomocí speciálních doplňků stravy, kosmetických a zdravotnických prostředků od renomovaného českého výrobce.

Naše tělo tvoří okolo 100 kloubů. Proto není divu, že se s klouby potýká až 1/3 populace. Za kloubními obtížemi nemusí stát pouze vysoký věk, ale rovněž i nadměrná zátěž při sportování, typ zaměstnání či nadváha.

Mezi nejvíce zatěžované klouby patří ty kolenní a kyčelní, jelikož nesou váhu celého těla a tudíž jsou nejvíce namáhány i při běžném pohybu, jakým je chůze. 

Klouby, chrupavka, šlachy, vazy  
Klouby potřebují péči  
Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů

 Jak pečovat o klouby

Základní péčí o klouby je zdravý životní styl. Vybírejte sporty, při kterých dochází k rovnoměrnému zatěžování pohybového aparátu. Rovněž dbejte na vyváženou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů. Rizikovým faktorem pro stav kloubů bývá totiž obezita, zdravou stravou tak svým kloubům můžete ulevit.

Nezapomeňte o klouby pečovat už od nízkého věku. Dopřejte jim včas přísun  základních stavebních prvků chrupavky mezi něž patří například glukosamin,chondroitin, kolagen a kyselina hyaluronová . Jednotlivé složky najdete nejenom ve stravě, ale i ve speciálních doplňcích stravy. 

Výpis všech produktů týkající se kloubů

Vhodný sport při bolavých kloubech? Zkuste nordic walking!
24.10.2022

Vhodný sport při bolavých kloubech? Zkuste nordic walking!

Za bolestmi kloubů se mohou skrývat různé příčiny. Nejčastěji však nadváha, nadměrná fyzická zátěž a věk. První známky opotřebení kloubů se mohou objevit už po třicítce, a proto o své klouby začněte pečovat ještě před tím, než se objeví první bolesti. Jak? Pestrou a vyváženou stravou a pravidelným pohybem. Nordic walking je sport vhodný pro každého, a to dokonce i pro ty, které bolí klouby.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1172
Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů
30.07.2015

Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů

Ulevte si od bolesti kloubů správnými cviky. Udržte se dlouhodobě v pohybu a zařaďte do svého denního režimu cviky, které najdete v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 4664
Co jíst, aby byly vaše klouby zdravé?
19.05.2021

Co jíst, aby byly vaše klouby zdravé?

Pokud nechcete, aby vás trápily problémy s klouby, zvolte pestrý jídelníček. Zařaďte vitamín C a doplňte kolagen. Se vším vám také pomohou doplňky stravy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 28747