Klouby

Klouby

Publikováno: 16.12.2015

Zobrazení: 356

Pečujte o své klouby. Dbejte na zdravý životní styl, ale i na doplnění potřebných minerálů a vitamínů pomocí speciálních doplňků stravy, kosmetických a zdravotnických prostředků od renomovaného českého výrobce.

Naše tělo tvoří okolo 100 kloubů. Proto není divu, že se s klouby potýká až 1/3 populace. Za kloubními obtížemi nemusí stát pouze vysoký věk, ale rovněž i nadměrná zátěž při sportování, typ zaměstnání či nadváha.

Mezi nejvíce zatěžované klouby patří ty kolenní a kyčelní, jelikož nesou váhu celého těla a tudíž jsou nejvíce namáhány i při běžném pohybu, jakým je chůze. 

Klouby, chrupavka, šlachy, vazy  
Klouby potřebují péči  
Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů

 Jak pečovat o klouby

Základní péčí o klouby je zdravý životní styl. Vybírejte sporty, při kterých dochází k rovnoměrnému zatěžování pohybového aparátu. Rovněž dbejte na vyváženou stravu s dostatkem vitamínů a minerálů. Rizikovým faktorem pro stav kloubů bývá totiž obezita, zdravou stravou tak svým kloubům můžete ulevit.

Nezapomeňte o klouby pečovat už od nízkého věku. Dopřejte jim včas přísun  základních stavebních prvků chrupavky mezi něž patří například glukosamin,chondroitin, kolagen a kyselina hyaluronová . Jednotlivé složky najdete nejenom ve stravě, ale i ve speciálních doplňcích stravy. 

Výpis všech produktů týkající se kloubů

Bolí vás klouby? Víme, co je vrátí do kondice!
30.01.2018

Bolí vás klouby? Víme, co je vrátí do kondice!

Základem péče o klouby je zdravá výživa a pravidelný pohyb. Nejlépe takový, při kterém se vyvarujete prudkých a rychlých pohybů nebo nadměrné zátěže. Zkuste třeba nordic walking. Dá se provozovat i v zimě.

Přečtěte si více
Zobrazení: 979
Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů
30.07.2015

Bolest kloubů: Cviky na uvolnění kloubů

Ulevte si od bolesti kloubů správnými cviky. Udržte se dlouhodobě v pohybu a zařaďte do svého denního režimu cviky, které najdete v našem článku.

Přečtěte si více
Zobrazení: 3771
Co jíst, aby byly vaše klouby zdravé?
19.05.2021

Co jíst, aby byly vaše klouby zdravé?

Pokud nechcete, aby vás trápily problémy s klouby, zvolte pestrý jídelníček. Zařaďte vitamín C a doplňte kolagen. Se vším vám také pomohou doplňky stravy.

Přečtěte si více
Zobrazení: 23627