Tajemství dokonalé pleti

Tajemství dokonalé pleti

Publikováno: 07.11.2019

Zobrazení: 552

V čem spočívá tajemství dokonalé pleti? Tajemství dokonalé pleti nespočívá pouze v bezchybném nalíčení. Alfou a omegou každého nalíčení je zdravá pleť. Jak ale o pleť pečovat, aby vypadala svěže a mladě, bez různých nedostatků v podobě pupínků a vrásek? Základem bezchybné pleti je každodenní péče. Chcete-li zdravou pleť, neobejdete se bez čtyř základních kroků: čištění, hydratace, regenerace a ochrany.

Čištění pleti je základem krásy

Každodenní čištění pleti je základem krásné a zdravé pleti. Čištění pleti by mělo probíhat ráno i večer, protože i přes noc se na pleti usazují nečistoty. Čištění odstraňuje nečistoty, pot, kožní maz, make-up a připravuje pleť na následnou péči. Vyčištěná pleť lépe vstřebává účinné látky z pečujících výrobků. Velmi oblíbeným řešením čištění pleti je micelární voda, která efektivně odlíčí make-up, odstraní nečistoty a osvěží pleť.
 

Regenerace

Díky regeneraci si pleť uchovává svoji vitalitu, zdraví a krásu. Cílem regenerace je také omezit nedokonalosti pleti po akné, předejít tvorbě vrásek, omezit pupínky, výraznější póry aj. K těmto účelům je používán peeling, pleťová maska, pleťové sérum aj.
 
  • Peeling je jemné obrušování pokožky pomocí krémů s abrazivními přísadami (drcené mandlové či meruňkové pecky, zrnka jahod, mořský písek aj.). Peeling používáme cca 2x týdně na vyčištěnou pleť.
 
  • Pleťové masky používáme 1-2 x týdně na vyčištěnou pleť (cca 10 minut necháme působit a poté smyjeme vlažnou vodou). Pleťové masky lze běžně koupit, ale velmi oblíbené jsou masky vyráběné doma z běžně dostupných surovin (vejce, tvaroh, med, banán aj.).
 
  • Pleťová séra jsou koncentrované pleťové přípravky s vysokým obsahem účinných látek. Díky tomu je jejich účinek výraznější a rychlejší, než je tomu u běžných pleťových krémů. Existuje celá řada těchto produktů určených na konkrétní problém pleti, např. proti pigmentovým skvrnám, vráskám, na unavenou pleť aj.
     

Hydratace jako prevence předčasného stárnutí pleti

Aby pleť byla dokonale hydratovaná, je třeba zajistit jí dostatečný příjem vody. Pokud pleť trpí žízní, je suchá a napjatá. Pokud pleť nebudeme hydratovat, stane se křehčí a podrážděnou. Čím je venku chladněji a deštivo, tím víc se pokožka potřebuje bránit vnějším vlivům.
 

Jak hydratační přípravek účinkuje?

Nejdůležitější složkou hydratačního přípravku je voda. Hydratační přípravky jsou obvykle emulze vody a oleje obsahující zvlhčující prostředek, který poutá vodu a pomáhá ji udržet v horních vrstvách pokožky. Výhodou mnoha pečujících výrobků je to, že cíleně řeší specifické kožní problémy (stárnutí, akné aj.) a jsou přizpůsobeny aktuálnímu ročnímu období. V chladných měsících jsou často doporučovány hutnější a mastnější krémy než lehké a gelové krémy v teplých měsících.
 

Ochrana

Chránit pleť je třeba nejen v létě, ale po celý rok. Některé denní krémy obsahují ochranný faktor (obvykle SPF 15). Výši SPF je vhodné zvážit podle několika hledisek (barva pleti, kožní problémy, roční období, intenzita a délka slunečního záření). Bez ohledu na počasí bychom na pleť měli nanášet také podkladovou bázi nebo make-up. Ochrání před mrazem, smogem, nečistotami v ovzduší i sluncem. Mezi ochranné kosmetické přípravky se řadí také hutné, mastnější pleťové krémy, které nanášíme přes krémy hydratační a pleť je ocení zejména v mrazu, větru a pobytu na horách.
 

Dopřejte pleti výživu

Na pleť má vliv nejen to, jak o ni pečujeme, ale i to, jak se staráme o celé tělo. Na stavu pleti se odráží především výživa, spánek, stres, kouření aj. A protože krása naší pleti začíná zevnitř, dopřejme ji správnou výživu. Doporučované jsou potraviny s dostatečným množstvím vitamínu A (žloutky, mrkev, játra, tuky v mléčných potravinách a zelené potraviny), esenciální mastné kyseliny (mandle, vlašské ořechy, ryby, klíčky) a zinek (ustřice, mrkev). Pokud chcete mít jistotu, že vaše pleť dostává vše, co potřebuje, zařaďte do jídelníčku doplňky stravy, které obsahují vitamíny a minerály pro zdravou pleť. Viaderm Beauty obsahuje unikátní kombinaci vitaminů, minerálů a bylinných extraktů pro zdravé vlasy, krásnou pokožku a silné nehty. Biotin, vitamín H, který nese svůj název z německého „Haar und Haut“ (vlasy a pleť) najdete v doplňku stravy Biotin 300 µg. Biotin pomáhá udržovat krásnou pokožku, ale podporuje i zdravý vzhled vlasů.
 
Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!
26.04.2023

Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!

Kolagen je pro mnohé stále tak trochu tajemstvím. Je spojován s jeho přítomností v kloubech, ale také v souvislosti s pletí, vlasy, nehty a zuby. Pojďme se na tuhle nerozpustnou bílkovinu podívat zblízka, protože by byla velká škoda na kolagen zapomínat.

Přečtěte si více
Zobrazení: 711
Sedm tipů, jak se zbavit suchých rukou
07.11.2019

Sedm tipů, jak se zbavit suchých rukou

Ruce jsou naší vizitkou a často jsou tím, čeho si na druhých nejvíc všímáme. Ruce na nás mnohé prozradí. Kromě našeho zdraví vypovídají o našem věku, psychickém stavu a vztahu k sobě samým. I když většinu péče věnujeme obličeji, na ruce bychom zapomínat neměli. Především suchá a popraskaná kůže není nic, čím bychom se chtěli chlubit.

Přečtěte si více
Zobrazení: 20682