Sedm tipů, jak se zbavit suchých rukou

Sedm tipů, jak se zbavit suchých rukou

Publikováno: 07.11.2019

Zobrazení: 13596

Ruce jsou naší vizitkou a často jsou tím, čeho si na druhých nejvíc všímáme. Ruce na nás mnohé prozradí. Kromě našeho zdraví vypovídají o našem věku, psychickém stavu a vztahu k sobě samým. I když většinu péče věnujeme obličeji, na ruce bychom zapomínat neměli. Především suchá a popraskaná kůže není nic, čím bychom se chtěli chlubit.

Nejčastější příčiny suchých rukou

Ochrannou bariéru kůže narušují vnější vlivy, nepříznivé účinky počasí, např. změny teplot, vítr, suchý vzduch, chemické a fyzikální faktory, časté mytí pokožky, alergické reakce, infekce nebo plísně kůže, genetické dispozice aj. Důsledkem porušení pokožky je ztráta vody a průnik škodlivin a alergenů z vnějšího prostředí. To vede k vysoušení kůže, která se pak díky porušení stává branou pro některé virové a bakteriální infekce kůže. Prevencí jsou ochranné pomůcky, kvalitní kosmetické prostředky a v neposlední řadě i úprava životního stylu a stravy.
 

Suché ruce jako projev onemocnění

Suchá a popraskaná pokožka může také signalizovat některá onemocnění, nejčastěji lupénku. Kůže je suchá, objevují se zarudlá místa s odlupujícími se šupinami, postižená místa svědí a objevuje se žloutnutí nehtů, příp. deformace kloubů. Suchá kůže, zadržování vody v těle, obezita, padání vlasů, spavost a poruchy menstruace mohou být také známkou snížené funkce štítné žlázy. Někdy se suchá kůže objevuje také po užívání některých léků. V případě podezření na onemocnění je vždy nutné zdravotní stav konzultovat s lékařem.
 

Suchá pokožka rukou jako známka klimakteria

Suchá kůže se může začít objevovat u žen v období klimakteria, přechodu. Kůže se ztenčuje, je suchá, dochází k vypadávání vlasů, lámání nehtů a ztrátě libida. Pro období klimakteria jsou typické i další příznaky, kterými je bušení srdce, návaly horka, noční pocení, nespavost, nervozita a podrážděnost.
 

Sedm tipů, bez kterých se v péči o ruce neobejdete

  • Základem je hydratace - Používejte krémy, oleje a emulze určené speciálně pro pokožku na rukách. Vyvarujte se ale nadměrně parfemovaným přípravkům a přípravkům s obsahem alkoholu, které pokožku vysušují.
 
  • Minimalizujte styk s chemickými prostředky - Při práci s čistícími prostředky a saponáty, které pokožku rukou narušují, používejte vždy ochranné gumové rukavice.
 
  • Vyhněte se horké a ledové vodě - K mytí rukou používejte vlažnou vodu, důkladně opláchněte mýdlo a poté osušte. Vhodné je použít hydratační přípravky po každém namáčení ve vodě.
 
  • Dopřejte rukám peeling - Jednou za týden použijte na ruce peeling. Odstraníte odumřelé buňky a napomůžete regeneraci. Po použití ruce namažte hydratačním krémem.
 
  • Hýčkejte ruce regeneračními zábaly - Namažte ruce silnou vrstvou krému a poté si navlékněte bavlněné rukavice a nechte působit přes noc. Zkuste např. zábal z měsíčku lékařského, na který vám bude stačit cca 250 g vazelíny (či vepřového sádla), kterou zahřejte a poté spolu se dvěma hrstmi nařezaného (či usušeného) měsíčku krátce povařte. Vychladlou směs nechte 24 hodin odstát a vzniklou mast (lze i přecedit) natřete na ruce.
 
  • Doplňky stravy pro zdravou pokožku - Doporučováno je zařadit do jídelníčku doplňky stravy speciálně určené pro zdraví pokožky. Doplňky stravy zajistí optimální množství vitamínů, minerálů a bylinných extraktů, nezbytné pro dobrou kondici pokožky. Vyzkoušet můžete např. Viaderm BEAUTY, obsahující biotin, niacin, vitamin A, zinek a pupalku dvouletou přispívající ke zdraví pokožky. Zinek, měď a vitamín E chrání pokožku před škodlivým oxidativním stresem a pomáhají bránit se projevům stárnutí, kterými jsou především vrásky. Benefitem Viadermu BEAUTY je také účinek mědi, který přispívá k normální pigmentaci pokožky a vlasů. Vhodný je také Zinek 15 mg, který přispívá k udržení normálního stavu pokožky, vlasů, nehtů a kostí.
 
Kolagen – vyplňuje nejen pleť
14.06.2018

Kolagen – vyplňuje nejen pleť

Slovo kolagen se dnes často skloňuje zejména v souvislosti s různými kosmetickými přípravky a omlazujícími procedurami. Tato ve vodě nerozpustná vláknitá bílkovina totiž vyplňuje pokožku kde zajišťuje elasticitu pokožky a její mladistvý vzhled. V našem těle je však obsažena i z jiných důvodů.

Přečtěte si více
Zobrazení: 307
Nejčastější příčiny svědění kůže
21.08.2019

Nejčastější příčiny svědění kůže

Svědění kůže je velmi nepříjemné, což jistě zažil každý z nás. Důvodem svědění mohou být komáři, alergie, stres, ale i kožní či jiná onemocnění. Příčin je mnoho. Nejdůležitějším doporučením lékařů je postižené místo neškrábat. Škrábání na chvíli uleví, ale do postiženého místa hrozí zavlečení infekce a zhoršení stavu. Abychom věděli, co je příčinou svědění, je vhodné navštívit lékaře, který doporučí vhodnou léčbu.

Přečtěte si více
Zobrazení: 86430