Připravte klouby na aktivní sezónu

Připravte klouby na aktivní sezónu

Publikováno: 01.03.2021

Zobrazení: 804

Jaro se kvapem blíží a s ním i práce na zahrádce, procházky, vyjížďky na kole nebo také turistika. Připravte své klouby na aktivní sezónu a dopřejte jim tu správnou péči.

Jarní dny nabádají k vycházkám, ale také k rekreačním sportům. Ty prospívají zdraví, a to jak kardiovaskulárnímu systému, tak trávení, kostem a také kloubům. Není od věci ani obohatit svůj jídelníček.
 

Posilte klouby pohybem na čerstvém vzduchu

Věk  by neměl být výmluvou k tomu, abyste zanevřeli na pohybovou aktivitu. A to zejména nyní, kdy se jaro chytá žezla a nás to doslova táhne do probouzející se přírody. Věku a zdravotnímu stavu přiměřenou sportovní aktivitu vám doporučí každý lékař. Je jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Ať už vás  baví dlouhé procházky, svižná chůze nebo se raději kocháte ze sedla kola, určitě byste neměli zapomenout na kvalitní kloubní výživu.
 

Zvýšenou zátěž na klouby překonáte s kvalitní kloubní výživou

Sport totiž znamená i větší zátěž pro klouby. Je doporučováno dodávat tělu kolagen prostřednictvím potravy či potravinových doplňků hlavně ve vyšším věku, protože s přibývajícími léty organismus postupně ztrácí svou schopnost vyrábět si ho sám. Opotřebení kloubní chrupavky, ve které je kolagen v hojné míře obsažen, může vést až k potížím s pohybem či artróze.
 

Pohyb a správná strava jsou nenahraditelné

Prevencí proti bolestem kloubů je kombinace prospěšných potravin. Naše strava by měla být bohatá na bílkoviny a vitamíny. Vhodné je celozrnné pečivo, ovoce a čerstvá jarní zelenina. Nevyhýbejte se zbytečně vajíčkům, hrozbu cholesterolu ve žloutcích dnes odborníci nepovažují za tak vážnou, jak se ještě nedávno tvrdilo. Vřele doporučujeme například  ryby. Z masných výrobků se raději vyhněte uzeninám, ačkoli kvalitní a nepříliš slaná šunka v rozumném množství neuškodí. Důvodem je přítomnost vysokého obsahu kyseliny močové, která se hromadí mimo jiné i v kloubech, kde vytváří krystaly (tofy) a je příčinou onemocnění pohybového aparátu, konkrétně nemoci zvané dna.

Je prokázáno, že nedostatečná kloubní aktivita, špatné stravovací návyky, nedostatek odpočinku nebo i nízký příjem tekutin vedou k rychlejší degradaci chrupavek. Pokud chceme pro své klouby něco udělat, musíme začít zlepšením těchto návyků. Péči o své klouby můžeme podpořit i vhodnými doplňky stravy. Mezi takové patří i značka Proenzi, jejíž široké portfolio zahrnuje doplňky stravy, kosmetický přípravek (krém).

 

Doplnit chybějící živiny pomůže Proenzi

Jako intenzivní výživa je určen doplněk stravy Proenzi Intensive obsahující unikátní bohatou kombinaci 3 látek, které jsou stavebními kameny kloubní chrupavkykolagen typu II, glukosamin sulfát a chondroitin sulfát. Dále obsahuje 2 tradičně používané bylinné výtažky pro podporu zdraví a pohyblivosti kloubů – Vrby bílé (Salix alba), Kurkumy dlouhé (Curcuma longa). Navíc, patentovaný extrakt z Pepřovníku černého (Piper nigrum) Bioperin podporuje vstřebávání vitaminů, minerálů a bylinných extraktů. Za pozornost stojí i kosmetický přípravek Proenzi krém pro masáž nebo také doplněk stravy Proenzi 3 Plus. Oba lze užívat dlouhodobě jako pravidelnou péči o klouby se základními stavebními složkami a vitamínem C, který podporuje přirozenou tvorbu kolagenu pro zdraví kloubních chrupavek i kůže.
   

S kloubní výživou Vám pomohou naše doplňky stravy:

Minerály pro zdravé a silné kosti
18.05.2018

Minerály pro zdravé a silné kosti

Kosti tvoří nedílnou součást našeho těla – chrání vnitřní orgány a společně s klouby nám umožňují pohyb. 

Přečtěte si více
Zobrazení: 2805
Sportujete? Nezapomínejte tělu doplnit hořčík!
29.02.2024

Sportujete? Nezapomínejte tělu doplnit hořčík!

Nejen vrcholoví sportovci, ale i ti rekreační, by neměli zapomínat na dostatečný příjem minerálních látek, které podpoří nejen sportovní výkon, ale také regeneraci organismu po něm. Jednou z nejdůležitějších minerálních látek, které organismus před i po náročných výkonech ocení, je hořčík!

Přečtěte si více
Zobrazení: 497
Venku to klouže. Pozor na úrazy!
16.03.2018

Venku to klouže. Pozor na úrazy!

Zima a sníh s sebou přinášejí nejen spoustu radovánek, ale také častá nebezpečí v podobě pádů a úrazů.

Přečtěte si více
Zobrazení: 43
Jak přežít chladné počasí s bolavými klouby
22.04.2018

Jak přežít chladné počasí s bolavými klouby

Chladné měsíce jsou obávaným obdobím pro ty, kteří trpí revmatoidní artritidou.

Přečtěte si více
Zobrazení: 1722