Kegelovy cviky, pomoc při inkontinenci, záchrana při bolesti zad i zpestření sexuálního života

Kegelovy cviky, pomoc při inkontinenci, záchrana při bolesti zad i zpestření sexuálního života

Publikováno: 01.07.2020

Zobrazení: 28422

Kegelovy cviky jsou známé také jako cviky na posílení svalů pánevního dna (oblast pochvy, konečníku a močové trubice). Jde o speciální cviky, které jsou prospěšné nejen ženám, ale i mužům. Kegelovy cviky pomáhají ulevit od bolesti zad, pomáhají s inkontinencí a pozitivně ovlivňují sexuální život. Více se o Kegelových cvicích dozvíte v našem článku, včetně instruktážních videí, jak tyto zdraví prospěšné cviky provádět.

Kegelovy cviky na posílení svalů pánevního dna

Kegelovy cviky nejsou žádnou novinkou, jejich historie spadá až do roku 1948, kdy americký gynekolog Arnold Kegel vytvořil speciální cviky zaměřené na posílení svalů pánevního dna. Kegelovy cviky spočívají v rytmickém stahování svalů pánevního dna a poznáme je zejména při mikci, když se bez pomoci břišních svalů snažíme regulovat proud moči.
 

Kegelovy cviky pro podporu zdraví mužů a žen

I když se mnozí domnívají, že Kegelovy cviky jsou určené výhradně ženám, není tomu tak. Kegelovy cviky podporují i zdraví mužů. Pro cvičení je důležité uvědomit si, kde se Kegelovy svaly nachází. Pokud si nejste jisti, kde Kegelovy svaly hledat, poradíme vám, jak na to. Ženy lokalizují Kegelovy svaly při močení, kdy se snaží zadržet proud moči a poté jej znovu uvolní. Muži pro nalezení Kegelova svalu mohou zkusit při plné erekci pohybovat penisem anebo při močení zastavit proud moči. U žen se Kegelovy svaly nachází mezi stydkou kostí a kostrčí, kolem ústí močové trubice, pochvy a konečníku. U mužů Kegelův sval obklopuje stydkou kost a prostatu. Pokud jsou svaly oslabené, objevují se nepříjemné zdravotní obtíže.
  
yoga_position.jpg
Ke zpevnění pánevního dna existuje řada cviků. Velkým pomocníkem je také JÓGA. Cvičení jógy si můžete zpestřit například použitím VENUŠINÝCH KULIČEK.
 

Kegelovy cviky na podporu zdraví a sexuálního života

Kegelovy cviky mají pozitivní vliv na inkontinenci, stresový únik moči, bolesti zad, pokles (prolaps) dělohy, hemoroidy, únik stolice, zácpu, neschopnost se zcela vymočit, předčasnou ejakulaci a poruchy erekce u mužů, nízkou vzrušivost a usnadnění dosažení orgasmu u žen. U těhotných žen Kegelovy cviky podporují méně bolestivý porod, rychlejší rekonvalescenci po porodu a snižují riziko výhřezu dělohy v budoucnu.
 

Cvičte alespoň 3x denně

Kegelovy cviky je doporučeno provádět alespoň 3x denně (alespoň po 30 staženích). Pokud s Kegelovými cviky začínáte, je doporučeno provádět krátké stahy, které postupně prodlužujete (až na 10 sekund). Důležité je dbát při cvičení na to, aby váš močový měchýř byl prázdný. Pozitivní vliv Kegelových cviků bývá zaznamenán po několika týdnech pravidelného cvičení. Jak správně cviky provádět, se dozvíte v instruktážních videích firmy Roche Česká republika.
 
 

Venušiny kuličky a posilování svalů

Posilovat svaly pánevního dna u žen lze také prostřednictvím Venušiných (vaginálních) kuliček z měkkého silikonu. Před lety bylo možné Venušiny kuličky zakoupit pouze v sex shopech, dnes jsou běžně k dostání i v prodejnách zdravotnických pomůcek a v lékárnách pod pojmem vaginální kuličky. Vaginální kuličky pomáhají předcházet ochabnutí svalů a pomáhají zpevňovat svaly, čímž se zlepšuje také stabilizace těla.
 

Podpora ženského zdraví

podpoře ženského zdraví přispívá doplněk stravy Pupalka dvouletá 1000 mg. Pomáhá udržovat krásnou pleť a podporuje optimální komfort během a po menstruaci. Pupalka dvouletá je rostlina s vysokou koncentrací esenciální polynenasycené mastné kyseliny GLA, která je obecně zodpovědná za významné prospěšné vlastnosti pupalky, především na krásu. Pupalka dvouletá přispívá k podpoře zdraví pokožky, optimálním komfortu před a během menstruace a přispívá k podpoře imunitního a kardiovaskulárního systému.
Den jógy s Buddhovými citáty, které pohladí po duši
21.06.2022

Den jógy s Buddhovými citáty, které pohladí po duši

21. červen je Mezinárodní den jógy. Jóga je spojena s harmonií těla, duše a mysli.

Přečtěte si více
Zobrazení: 3770
Cvičení doma? Žádný problém!
25.03.2020

Cvičení doma? Žádný problém!

Proti stresu a špatné náladě většinou zabírají úplně ty nejobyčejnější věci. Jedním ze způsobů, jak posílit odolnost organismu proti stresu, je cvičení. Nechte se zlákat a protáhněte si nejen tělo, ale i mysl. Jak? No přece jógou! Sestavu cviků, známou jako Pozdrav slunci, s námi zvládne určitě každý.

Přečtěte si více
Zobrazení: 517