Jak zvětšit objem vlasů

Jak zvětšit objem vlasů

Publikováno: 27.01.2020

Zobrazení: 4527

Korunou krásy každé ženy jsou zdravé vlasy plné objemu. Bohužel příroda k některým ženám příliš štědrá nebyla, a proto mnoho žen trápí jemné a zplihlé vlasy bez života. Ale i z jemných a řídkých vlasů můžeme vytvořit účes s bohatým objemem. Je jen důležité znát několik kadeřnických triků, díky kterým získají bohatý objem i jemné a řídké vlasy.

Základem objemu je střih a barva

Bez kvalitního střihu a barvy se neobejdeme. Nejlepší je svěřit se do rukou profesionálů a s vlasy neexperimentovat. Odborníci poradí, jaký účes se pro vlasy nejlépe hodí. Obvykle platí, že čím kratší střih, tím více objemu vlasům dodá. Objem lze získat také sestříháním vlasů. Světlé barvy vypadají objemněji, tmavé odstíny naopak na jemné či řídké vlasy více upozorňují.
 

Bez správného mytí objem nevykouzlíme

Pokud toužíme po větším objemu vlasů, je nutné začít u mytí. Základem objemu je šampón a kondicionér, určené pro dosažení většího objemu. Šampón i kondicionér by měly mít lehké složení, které vlasy nezatíží, ale pozvedne. Správné mytí spočívá v optimálním množství šampónu. Mnoho šampónu stéká po vlasech, a proto je lepší menší množství a mytí zopakovat. Poté na vlasy naneseme kondicionér, necháme působit a důkladně odstraníme.  
 

Foukáním k objemu

Fénováním vlasů dosáhneme mnohem většího objemu, než když je necháme samovolně uschnout. Vlasy začínáme foukat až v poslední třetině schnutí. Před foukáním použijeme pěnové tužidlo pro větší objem vlasů a naneseme ho po celé délce vlasů. Vlasy fénujeme přes kulatý kartáč a zaměříme se na ty vlasové partie, které potřebují největší objem (oblast kořínků a temeno hlavy) a kde schnou nejdéle. Vlasy se fénováním nadzvednou od pokožky hlavy a budou působit větším objemem. Pokud jsou vlasy jemné a dlouhé, ideální je fénování v předklonu.
 

Vlasová kosmetika pro větší objem

Vlasové přípravky pro větší objem jsou v boji proti zplihlým vlasům velmi účinné. Na trhu jsou dostupné šampóny, kondicionéry i různé stylingové přípravky. Kadeřníci doporučují aplikovat na vlasy objemovou pěnu, především pokud si vlasy fénujeme. Novinkou jsou speciální vlasové pudry, díky kterým dosáhneme objemu pouhým vetřením ke kořínkům vlasů. Nemáme-li po ruce žádný speciální přípravek, pomůže nám i obyčejný suchý šampón, který kořínky vlasů nadzvedne stejně jako vlasový pudr.
 

Vlasy zafixujte, ale silně tužícím přípravkům se raději vyhněte

Aby účes dlouho vydržel, je nutné ho zafixovat lakem na vlasy pro objem. Zplihlé a jemné vlasy nesnesou styling se silným či extra silným efektem fixace. Silně tužící přípravky vytvoří silný nános obklopující vlas, který pak pod jejich tíhou zplihne. Vyfoukaný účes zafixujeme až když jsou úplně suché. Pokud budou vlasy vlhké, objem nevydrží. Nádobku s lakem na vlasy ale nedržíme přímo nad hlavou, účes by působil jako helma. Raději lakujeme zespodu jednotlivé prameny horních vlasů a oblast kořínků.
 

Vlasy vyživte zevnitř

Krása a zdraví vlasů nespočívá jen v kvalitních vlasových produktech. Vlasy, pleť a nehty odráží náš celkový zdravotní stav. Zdravým vlasům prospívá pestrá a vyvážená strava s dostatečným přísunem vitaminů a minerálních látek. Vlasům proto dopřejme výživu v podobě doplňků stravy, které pomáhají uchovat vaše vlasy zdravé, např. Reghaar vlasový stimulátor se zinkem a mědí, pro zdraví a pigmentaci vlasů. Řada Reghaar navíc obsahuje i kosmetické přípravky s pečlivě vybraným složením a, díky kterým budeme snu o krásných a zdravých vlasech zase o kousek blíž.
Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví
09.05.2022

Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví

Všimla jste si, že vám poslední dobou zůstávají v hřebeni stále větší chomáče vlasů? To může mít celou řadu příčin – počínaje nešetrnou péčí přes různé hormonální změny a příliš častý stres až po nedostatek některých důležitých živin.

Přečtěte si více
Zobrazení: 512
Trpíte padáním vlasů a únavou? Na vině může být nedostatek železa!
25.03.2022

Trpíte padáním vlasů a únavou? Na vině může být nedostatek železa!

Vlasy jsou zejména u žen korunou krásy, vizitkou osobnosti a formou sebevyjádření. Zatímco v dívčím věku bývají vlasy pevné, lesklé a plné života, s přibývajícími léty se jejich pevnost, lesk a zdravý vzhled postupně vytrácí. Pokud se navíc přidá padání vlasů, ženy mohou být nemile překvapeny. Trpí-li ženy navíc únavou, je vhodné se zamyslet, zda není na vině kromě věku také nedostatek železa.

Přečtěte si více
Zobrazení: 4283