Jak podpořit zdraví vlasů

Jak podpořit zdraví vlasů

Publikováno: 22.08.2019

Zobrazení: 2657

Dlouhé vlasy jsou od pradávna symbolem krásy, smyslnosti a ženskosti. Každá žena občas zatouží po bohaté a dlouhé hřívě. Rychlým a efektivním způsobem, jak mít dlouhé vlasy je prodloužení. Pokud se ale rozhodnete pro přirozenost, budete si muset počkat. Jak a lze vůbec ovlivnit zdravý vzhled a kvalitu vlasů? Pár tipů vám přinášíme.

Vlasy a genetika

Množství vlasů, stejně tak jako rychlost růstu vlasů ovlivňuje genetika. Vlas roste cca 1 cm za měsíc, ale našli by se i tací, kterým vlas roste rychleji. Stárnutím vlasy rostou pomaleji a mění také svoji kvalitu. I přes genetické dispozice lze do jisté míry stav vlasů ovlivnit.

Co vlasy potřebují?

Žádný zázračný přípravek na podporu vzhledu a kvality vlasů nám nepomůže, nebudeme-li dodržovat zdravý životní styl včetně zdravého stravování. Vlas pro svůj růst a zdraví potřebuje minerály, antioxidanty, stopové prvky, aminokyseliny. Mezi ty nejdůležitější patří omega 3 nenasycené mastné kyseliny, selen, aminokyseliny, vitaminy a minerály.

Výživa vlasů začíná zevnitř

Pokud chcete mít jistotu, že vlasům opravdu dáváte to, co potřebují, zařaďte do stravy doplňky stravyViaderm BEAUTY obsahuje doporučené množství vitamínů a minerálů v kombinaci s bylinnými extrakty nejen pro zdravé vlasy, ale i pokožku a nehty. Biotin a zinek pomáhají udržovat vlasy zdravé a lesklé a měď přispívá k normální vlasové pigmentaci vlasů. Vlasům prospěje také doplněk stravy Biotin, který je označován jako vitamín H (německy Haar – vlasy, Haut – pleť). Biotin podporuje zdravý vzhled vlasů a pomáhá k udržení zdravé pokožky.

Ke zdravým vlasům přírodní cestou

Na trhu je nespočet zaručených přípravků, které slibují jak rychlý růst, tak bujnou kštici. Často ale obsahují řadu chemických látek, které vlasům příliš vlasům neprospívají. Existuje však řada přírodních prostředků, které stimulují růst vlasů a dodají jim potřebnou výživu.

Maska z vaječných bílků

Vaječné bílky obsahují zinek, síru, železo, fosfor a jód. Vlasy jsou po vaječných bílcích bohatší na objem a zdravější. Obnoví se hydratace vlasového folikulu a vlasům navrátí hebkost. Vaječný bílek nechte na vlasech působit 15 minut a poté důkladně umyjte.

Maska z vajec, medu a olivového oleje

Med obsahuje velké množství antioxidantů a živin, které jsou nezbytné pro zdravý vzhled a růst vlasů. Smíchejte lžičku medu, olivového oleje a vaječného bílku. Dobře smíchejte do konzistence hladké pasty nechte na vlasech působit 20 minut. Poté vlasy důkladně umyjte.

Citrónový elixír

Léčivé vlastnosti citrónu jsou dobře známé. Je užitečný jak pro vlasy, tak pokožku hlavy. Je ideální na problémy s mastnými vlasy nebo špatným růstem vlasů. Citrusové plody jsou plné vitamínu C, vitamínů skupiny B, antioxidantů a kyseliny listové. Na elixír smíchejte 1 lžíci citrónové šťávy a 2 lžičky kokosového nebo olivového oleje, naneste na pokožku hlavy a vlasy. Nechte působit jednu hodinu a vlasy umyjte šampónem.

Léto je tu, nepodceňujte péči o vlasy
21.07.2021

Léto je tu, nepodceňujte péči o vlasy

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Aby tomu tak bylo i v letním období, je nutné o vlasy patřičně pečovat. Sluneční paprsky, slaná voda či chlór vlasy vysušují a oslabují. Pokud jim budete v létě věnovat tu správnou péči, bude vaše hříva krásná i na podzim. My vám přinášíme pár tipů, jak si vlasy udržet zdravé a krásné celé léto.

Přečtěte si více
Zobrazení: 262
Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví
09.05.2022

Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví

Všimla jste si, že vám poslední dobou zůstávají v hřebeni stále větší chomáče vlasů? To může mít celou řadu příčin – počínaje nešetrnou péčí přes různé hormonální změny a příliš častý stres až po nedostatek některých důležitých živin.

Přečtěte si více
Zobrazení: 496