Léto je tu, nepodceňujte péči o vlasy

Léto je tu, nepodceňujte péči o vlasy

Publikováno: 21.07.2021

Zobrazení: 262

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Aby tomu tak bylo i v letním období, je nutné o vlasy patřičně pečovat. Sluneční paprsky, slaná voda či chlór vlasy vysušují a oslabují. Pokud jim budete v létě věnovat tu správnou péči, bude vaše hříva krásná i na podzim. My vám přinášíme pár tipů, jak si vlasy udržet zdravé a krásné celé léto.

Léto je tu, nepodceňujte péči o vlasy

Říká se, že vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Aby tomu tak bylo i v letním období, je nutné o vlasy patřičně pečovat. Sluneční paprsky, slaná voda či chlór vlasy vysušují a oslabují. Pokud jim budete v létě věnovat tu správnou péči, bude vaše hříva krásná i na podzim. My vám přinášíme pár tipů, jak si vlasy udržet zdravé a krásné celé léto.

Hydratujte

15 % vlasu tvoří voda, která se působením slunečních paprsků vypařuje a vlas se vysušuje. Základem letní vlasové péče by měla být dostatečná hydratace. Ideální letní vlasové přípravky nesou označení Sun a jsou určeny speciálně pro letní období. Díky svému složení zajistí vlasům potřebnou ochranu a péči.

Dbejte na složení vlasové kosmetiky

Vyvarujte se používání kosmetiky obsahující silikony, nikl či ropné oleje. Při dlouhodobém používání se vlas obaluje neproniknutelnou vrstvou a není schopen přijímat výživu.

Vyzkoušejte oleje

Barvené i odbarvené vlasy jsou citlivější na slanou i sladkou vodu. Nejlepší ochranou jsou vlasové oleje a bez oplachové přípravky, které dodají suchým vlasům kolagen a keratin. Vlasy budou opět lesklé a pevné. Pokud máte např. kokosový či tělový olej, nebojte se použít ten.

Pozor na culíky a drdoly

V létě je pro mnohé ženy nejoblíbenějším účesem culík nebo drdol. Ačkoliv jde o velmi pohodlné účesy, vysušené vlasy jsou mnohem více ohroženy lámání. Volte proto raději volnější účesy, při kterých se vlasy nebudou tolik lámat.

Šetrné rozčesávání

V létě se vlasy mnohem více zacuchávají, především díky častému koupání v moři či bazénu. Před rozčesáváním aplikujte do vlasů vlasový krém, který by měl rozčesávání usnadnit. Nezapomínejte, že rozčesávání vlasů by mělo být šetrné. Začínat by se mělo rozčesávat u konečku a postupovat až ke kořínkům.

Po dovolené dopřejte vlasům hloubkovou kúru a případně zastřihněte konečky. Ideálním doplňkem pro zdraví a krásu vašich vlasů, nejen po dovolené je Reghaar balíček pro vlasovou péči. V balíčku najdete vlasový aktivátor, vlasový stimulátor a šampón proti lupům. Vlasový aktivátor je kosmetický přípravek, který omezuje vypadávání vlasů, podporuje jejich růst a snižuje tvorbu lupů. Vlasový stimulátor je doplněk stravy, který díky zinku a mědi přispívá k udržení zdravých a krásných vlasů, jejich pigmentaci, ale přispívá také k normálnímu stavu nehtů a vlasů. Reghaa šampón proti lupům napomáhá snižovat vypadávání vlasů, zamezuje jejich nadměrnému maštění, vyživuje vlasovou pokožku a dodává vlasům zdravý vzhled a přirozený lesk. Produkty Reghaar jsou ideální volbou pro kondici vašich vlasů po náročném létě.

A jak na krásu zevnitř? Vyzkoušejte náš balíček Krása zevnitř pro vnější krásu a vnitřní zdraví. Nejen pro vlasy, ale i pro krásnou pokožku a silné nehty doporučujeme Viaderm Beauty, protože díky kombinaci vitamínů, minerálů a bylinných extraktů udržuje Vaši krásu po celý rok.
 

S péčí o vlasy Vám pomůžeme!

Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví
09.05.2022

Vlasy jsou zrcadlem našeho zdraví

Všimla jste si, že vám poslední dobou zůstávají v hřebeni stále větší chomáče vlasů? To může mít celou řadu příčin – počínaje nešetrnou péčí přes různé hormonální změny a příliš častý stres až po nedostatek některých důležitých živin.

Přečtěte si více
Zobrazení: 507