Houba jako ochránce

Houba jako ochránce

Publikováno: 19.10.2012

Zobrazení: 61

Tahle zvláštní houba dostala své jméno podle tvaru a barvy klobouku, který připomíná ústřice. Je nejen chutná, ale má i spoustu dalších pozitivních vlastností pro lidský organizmus. Především dokáže podporovat imunitní systém.

Od konce léta až do zimy můžete spatřit typické klobouky hlívy ústřičné na živých neboodumřelých kmenech listnatých stromů, hlavně na bucích, ořešácích, břízách, vrbách a topolech. V roce 1917 německý mykolog R. Falck zveřejnil výsledky svých pokusů s jejím umělým pěstováním a dnes je hlíva ústřičná třetí nejpěstovanější houbou na světě, hned za žampiny a šiitake.

Za její oblibou ovšem nestojí pouze skvělá chuť a rozmanité možnosti kuchyňské úpravy, ale především mimořádné léčivé vlastnosti, které využívala už tradiční čínská a japonská medicína.

Podpora imunity

Hlíva ústřičná obsahuje řadu léčivých a prospěšných biologicky aktivních přírodních látek jako např. vitaminy řady B, C, D, K, proteiny, steroly a řadu minerálů a stopových prvků (Fe, K, P, Na, Zn, Se, Cr, Cu, B, I), 18 mastných kyselin a aminokyseliny.

Za její nejvýznamnější složku jsou však považovány glukany, polysacharidy vyživující imunitní buňky organizmu, z nichž nejúčinnější je beta 1,3 D glukan. Podle výsledku dosavadních výzkumu dostatečná hladina glukanů v organizmu urychluje přirozenou regeneraci buněk, napomáhá rekonvalescenci a zpomaluje proces stárnutí. Vlivem glukanů dochází také ke zvýšení čistící schopnosti buněk, a tím k podpoře přirozeného odstraňování nežádoucích látek z těla (toxinu, alergenu, cholesterolu, zbytku chemikálií ze stravy a léčiv).

Hlíva ústřičná pro dětiGlukanům je propisována i schopnost pomáhat chránit lidský organizmus před škodlivými druhy záření např. z televizorů, počítačů, mobilů a dalších elektronických přístrojů.

Čerstvou novinkou Walmarku je doplněk stravy Hlíva ústřičná pro děti!

Hlíva ústřičná – báječná chuť plná skvělých látek
18.06.2021

Hlíva ústřičná – báječná chuť plná skvělých látek

Z tradiční čínské medicíny do moderní gastronomie.

Přečtěte si více
Zobrazení: 728
Doplňky stravy s prebiotiky mohou podporovat vstřebávání minerálů
05.04.2012

Doplňky stravy s prebiotiky mohou podporovat vstřebávání minerálů

Nová studie na hlodavcích ukázala, že příjem vlákniny bohaté na prebiotika může pomoci zvýšit hustotu kostí tím, že dojde ke zvýšení vstřebatelnosti důležitých minerálů ve střevě.

Přečtěte si více
Zobrazení: 104
Pochoutka, po které nepřiberete
17.01.2012

Pochoutka, po které nepřiberete

Pokud dostanete neovladatelnou chuť na sladké, měli byste mít po ruce Digellu – doplněk stravy, který stoprocentně uspokojí vaši touhu po sladkém, a to bez obav, že přiberete. Zároveň – vezmete-li si ji před jídlem, bude vám stačit mnohem menší porce než obvykle.

Přečtěte si více
Zobrazení: 34