Majitelé Walmarku jedou reprezentovat ČR do Monaka

TŘINEC 30. 5. 2011 – Na prestižní světovou soutěž nejlepších manažerů - vlastníků firem Ernst & Young Podnikatel roku 2010 pojedou Českou republiku reprezentovat moravskoslezští majitelé společnosti Walmark z Třince Adam, Mariusz a Valdemar Walachovi. Už tuto středu se v monackém Monte Carlu „utkají“ se světovou podnikatelskou elitou o titul Světový podnikatel roku.

2.6.2011

„Konkurence bude velká. Vybírá se z 50 uchazečů podnikajících na šesti kontinentech,“ říká Adam Walach, který ve společnosti Walmark zastává pozici předsedy představenstva.  Podle něj by majitelé největšího východoevropského a středoevropského výrobce vitamínů a doplňků stravy na bázi vysoce účinných látek (například Proenzi, ImunActiv, Prostenal, Urinal, Viaderm, a další) mohli zaujmout nejen výsledky své firmy, ale také tím, že jsou sourozenecká trojice.


Zájem o příběh tří bratrů podnikatelů z ČR, který začal v roce 1990 a trvá úspěšně dodnes, už totiž projevili i reportéři prestižních britských deníků Financial Times a The Daily Telegraph.  „Vybrali si celosvětově jen sedm příběhů a ten náš je mezi nimi. V minulém týdnu jsem měl hodinové interview s reporterkou Financial Times. Měl jsem dojem, že ji naše cesta k dnešní podobě Walmarku skutečně zajímá,“ poznamenal A. Walach.
Bratři Adam, Mariusz  a Valdemar  Walachovi budují svou firmu celých 20 let společně. Výrobky Walmarku si získaly dlouhodobou důvěru a spokojenost mezi zákazníky, což potvrzují i výsledky průzkumů IMS Health: „Walmark je nejvíce prodávanou značkou v ČR, patří mu 14% podíl na trhu“.

Značka Walmark dnes jako holdingová matka zastřešuje téměř dvacet firem, které v deseti zemích zaměstnávají kolem devíti set lidí. Roční obrat společnosti se pohybuje okolo 2, 5 miliardy korun.

Ocenění Ernst & Young Podnikatel roku 2010 v ČR získali majitelé Walmarku letos v únoru. Soutěže se účastní vlastníci nebo manažeři společností, kteří kontrolují minimálně 25 procentní vlastnický podíl firmy, odpovídají za výkon své společnosti a jsou aktivními členy jejího nejvyššího vedení.

Soutěž Podnikatel roku byla založena společností Ernst & Young v USA v roce 1986. Během své existence se rozšířila do řady zemí celého světa a nyní se vyhlašuje již v téměř 50 zemích na šesti kontinentech. Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé začínající podnikatele.

Diskuse

Počet reakcí: 2 | poslední: 2.8.2011 13:07:04

  • 2.8.201113:07:04

    Držím palec

    Doufám, že se o průběhu soutěže dočteme v příštím Klubovém zpravodaji. Stejně ta...

  • 19.6.201112:56:03

    soutez

    A jak ta soutez dopadla? To muselo byt zajimave. A jak se vubec soutezilo? Preji...

Vstoupit do diskuse

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.