Zdraví muže po čtyřicítce

Zdraví muže po čtyřicítce

Publikováno: 09.08.2019

Zobrazení: 7255

Zdraví muže určují nejen genetické dispozice, ale i životní styl a duševní rovnováha. Říká se, že muži zrají jako víno. Ale i u mužů se po 40. roce věku začínají ozývat první zdravotní problémy. To, že ženy mezi 40. a 60. rokem věku prožívají menopauzu je známé. Méně se ale ví, že stejně tak i muži prochází mužským přechodem, tzv. andropauzou. Objevují se jak změny psychické, tak i tělesné. O mužském zdraví se ale příliš nemluví, a proto přinášíme informace o tom, jaké změny mohou muži v tomto období prožívat.

Muži a zdraví

Podle statistik zdravotních pojišťoven a zkušeností lékařů muži dbají na prevenci mnohem méně než ženy. Muži v produktivním věku, kteří netrpí žádným chronickým onemocněním, informace o zdraví příliš nevyhledávají. Proč tomu tak je? Důvodů může být mnoho. Neochota navštěvovat lékaře může mimo jiné pramenit i z mužské ješitnosti, kdy muži chtějí zůstat muži za každou cenu. Může za tím být ale i přeceňování svých sil, neschopnost připustit si svůj věk a nechuť o svých problémech hovořit. Muži často také příznaky nemocí podceňují a lékaře vyhledají, až když je problém akutní.

Mužský přechod

Na rozdíl od žen, se muži většinou s přechodem setkávají až po 50. roce věku. Se snížením pohlavního hormonu testosteronu může docházet k depresivním náladám, pocitům úzkosti, podrážděnosti, vyčerpání, neurotickým stavům, poruchám spánku, ale i ztrátě libida a potížím v sexuální oblasti. U mužů dochází ke snižování hladiny testosteronu pozvolněji, se stálým zachováním reprodukční schopnosti až do vysokého věku. Muži jsou ale nemile překvapeni přibýváním na váze, postupným vypadáváním vlasů či úbytkem svalové hmoty. Ze zdravotních komplikací to jsou především problémy s prostatou, cukrovka a rozvoj aterosklerózy aj.

Jak pečovat o mužské zdraví

Hlavní zásadou je zodpovědně pečovat nejen o tělo, ale i mysl. Mezi priority patří zdravá životospráva, dostatek pohybové aktivity, ale především návštěva lékaře v případě podezření na zdravotní problém. Muži bohužel chodí k lékaři mnohem méně častěji než ženy, a proto se po čtyřicítce mohou setkat s mnoha skrytými chorobami. Prevence má pro zdraví velký význam.

Prostata

Mnoho mužů po 40. roce věku začnou trápit problémy s prostatou. Jde o téma velmi diskrétní, proto se většina mužů zdráhá o tomto tématu hovořit. Se zvyšujícím se věkem se prostata zvětšuje a mění. V některých případech může prostata dosahovat až 200 gramů. Zvětšení způsobí potřebu častého močení, nočního močení, obtížného močení (hlavně po ránu), zeslabení proudu moči a nutnosti tlačit při močení. V močovém měchýři zůstává zbytková moč, zvyšuje se tlak v močovém měchýři a dochází k nepříjemnému úniku moči. Zvětšená prostata může močovou trubic zcela zablokovat a muž není schopný vymočit se vůbec. Nakonec může dojít až k zástavě močení. Předtím se ale objeví řada výše uvedených signálů, kterým by muž měl věnovat pozornost. Doporučuje se vyhledat lékaře už při prvních příznacích onemocnění prostaty. Lékař doporučí vhodnou léčbu.
 
Pokud hodláte o mužské zdraví aktivně pečovat, mezi doporučované doplňky stravy patří především řada Prostenal. Prostenal CONTROL je vyvinut pro přirozenou sílu muže, protože svým složením podporuje mužské zdraví. Díky kotvičníku, přírodnímu stimulantu, dodává muži podporu vitality a sexuality. Zinek napomáhá udržet hladinu testosteronu, plodnost a reprodukci. Vitamín B6 snižuje míru únavy a vyčerpání a vitamín D3 podporuje imunitní systém. Prostenal NIGHT ocení zejména muži po 50. roce věku, kteří kromě slabého proudu moči trpí nočním nutkáním na močení, což způsobuje časté noční vstávání a celkovou ranní únavu.
 

Prostenal je přední značkou v péči o prostatu. 

Prostata – na velikosti záleží
13.05.2019

Prostata – na velikosti záleží

Často diskutovaným tématem mužů v ordinacích lékařů jsou problémy se zvětšenou prostatou. Pro zvětšenou prostatu jsou typické potíže při močení, které velmi negativně ovlivňují kvalitu života mužů. Mnozí z nás ale neví, kde se tato předstojná žláza nachází a k čemu vlastně slouží.

Přečtěte si více
Zobrazení: 13525