Nezapomeňte na Den otců

Publikováno: 15.06.2023

Na třetí červnovou neděli připadá ve většině zemí Evropy Mezinárodní den otců. Tento den, na rozdíl ode Dne matek, není příliš rozšířen. Podle statistik je slaven především mezi mladšími generacemi. Tímto svátkem oslavujeme nejen tatínky, ale i jejich vztah k dětem a jejich roli ve společnosti. Nezapomeňte proto na svého tatínka a udělejte mu radost.

Kdy je DEN OTCŮ? Den otců se v České republice a na Slovensku slaví třetí červnovou neděli. V roce 2023 připadá Den otců na neděli 18. června. V roce 2024 pak na neděli 16. června 2024. Tento den oslavuje otce, ale také rodičovství a roli, jakou táta v životě každého dítěte představuje.

Historie Dne otců

Jen málokdo ví, kdo stojí za vznikem Dne otců. Zakladatelkou této tradice je Američanka Sonora Smart Doddová. Sonora chtěla tímto dnem ocenit svého ovdovělého tatínka, který se o ni a o její čtyři sourozence staral. První oslava Dne otců se konala v den narození Sonořina otce 19.10. 1910 v americkém městečku ve státě Washington. Oslava měla soukromý charakter, ale popularita svátku se rychle šířila. A v roce 1966 se třetí červnová neděle oficiálně stala Dnem otců.

Darujte zdraví

Potěšit tatínky můžete čímkoliv. Stačí drobnost, ale můžeteje obdarovat i něčím praktickým. Pokud máte tatínka již ve věku, kdy jediné, co si pro ně přejete je dlouhé zdraví, darujte zdraví od Walmarku. A protože zdraví je to nejcennější, co máme, praktický dárek od Walmarku ocení tatínek jakéhokoliv věku.

Zaměřeno na muže

Prostenal je přední značkou v péči o prostatu. Kombinuje rostlinné extrakty s nejnovějšími vědeckými poznatky. Nabízí účinné doplňky stravy, které podporují správnou funkci prostaty a močových cest, ale i potenci a vitalitu.

Značka Proenzi poskytuje kompletní kloubní péči a výživu. Komplexní výživu najdete v doplňku stravy Proenzi 3 Plus s chondroitinem, glukosaminem a kolagenem, a vitamínem C, který přispívá ke správné produkci kolagenu a kondici kloubů. Působí ve všech kloubech (kolenních, kyčelních, kloubech rukou a páteře). Pozitivní efekt přetrvává i po ukončení užívání (2-3 měsíce).

Řada Biopron obsahuje probiotické produkty obsahující probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Zvláště v období dovolených můžete udělat radost Biopronem Forte, vhodným nejen při změně stravovacích návyků a konzumaci rizikových potravin při cestování.

Vápník hořčík zinek OSTEO je doplněk stravy vhodný zejména pro seniory, lidi dlouhodobě upoutané na lůžko nebo po dobu rekonvalescence.  Jde o unikátní multifunkční kombinaci minerálních látek a vitamin nezbytných pro mnoho klíčových procesů v organizmu. Vápník, hořčík, zinek, mangan a vitamin D přispívají k udržení zdravých kostí. Vápník, hořčík a vitamin D jsou nezbytné pro zdravé a silné zuby a normální funkce svalů. Vitamín D pomáhá vstřebávat vápník v trávicím traktu a udržuje rovnováhu vápníku v organizmu. Zinek přispívá k udržování zdravé kůže, vlasů a nehtů. Zinek, mangan a měď přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Měď přispívá k normální pigmentaci vlasů a kůže. Zinek, měď a vitamin D a B6 jsou důležité pro normální imunitní systém.

Z pestré nabídky Klubu zdraví si jistě vyberete ten vhodný dárek právě pro vašeho TATÍNKA