Nezapomeňte na Den otců

Nezapomeňte na Den otců

Publikováno: 14.06.2019

Zobrazení: 92

Na třetí červnovou neděli připadá ve většině zemí Evropy Mezinárodní den otců. Tento den, na rozdíl ode Dne matek, není příliš rozšířen. Podle statistik je slaven především mezi mladšími generacemi. Tímto svátkem oslavujeme nejen tatínky, ale i jejich vztah k dětem a jejich roli ve společnosti. Nezapomeňte proto na svého tatínka a udělejte mu radost.

Historie Dne otců

Jen málokdo ví, kdo stojí za vznikem Dne otců. Zakladatelkou této tradice je Američanka Sonora Smart Doddová. Sonora chtěla tímto dnem ocenit svého ovdovělého tatínka, který se o ni a o její čtyři sourozence staral. První oslava Dne otců se konala v den narození Sonořina otce 19.10. 1910 v americkém městečku ve státě Washington. Oslava měla soukromý charakter, ale popularita svátku se rychle šířila. A v roce 1966 se třetí červnová neděle oficiálně stala Dnem otců.

Darujte zdraví

Potěšit tatínky můžete čímkoliv. Stačí drobnost, ale můžeteje obdarovat i něčím praktickým. Pokud máte tatínka již ve věku, kdy jediné, co si pro ně přejete je dlouhé zdraví, darujte zdraví od Walmarku. A protože zdraví je to nejcennější, co máme, praktický dárek od Walmarku ocení tatínek jakéhokoliv věku.

Zaměřeno na muže

Prostenal je přední značkou v péči o prostatu. Kombinuje rostlinné extrakty s nejnovějšími vědeckými poznatky. Nabízí účinné doplňky stravy, které podporují správnou funkci prostaty a močových cest, ale i potenci a vitalitu. Mezi oblíbené produkty řady Prostenal patří např. Prostenal Forte, který je  kombinací zinku a Perfect Komplexu. Obsahuje rostlinné extrakty Saw palmetta a kopřivu dvoudomou, které pomáhají udržovat zdravou prostatu, funkci močového ústrojí a podporují správný proud moči. Zinek přispívá k udržení normální hladiny testosteronu v krvi a má blahodárný vliv na mužskou plodnost.

Značka Proenzi poskytuje kompletní kloubní péči a výživu. Komplexní výživu najdete v doplňku stravy Proenzi 3 Plus s chondroitinem, glukosaminem a kolagenem, a vitamínem C, který přispívá ke správné produkci kolagenu a kondici kloubů. Působí ve všech kloubech (kolenních, kyčelních, kloubech rukou a páteře). Pozitivní efekt přetrvává i po ukončení užívání (2-3 měsíce).

Řada Biopron obsahuje probiotické produkty obsahující probiotické kmeny, které splňují přísné požadavky včetně prokázané životaschopnosti a odolnosti vůči kyselinám. Zvláště v období dovolených můžete udělat radost Biopronem Forte, vhodným nejen při změně stravovacích návyků a konzumaci rizikových potravin při cestování.

Při zvýšené fyzické aktivitě doporučujeme Doplňkový program Aktivní pohyb, který podporuje muskuloskeletární systém. Jde o 30-ti denní program, navržený nutričním expertem, který přináší tělu látky vhodné při zvýšené fyzické aktivitě a udržuje tělo fit. Obsahuje kolagen, hlavní bílkovinnou složku pojivových tkání. Vitamin C pro podporu tvorby pevných vláken kolagenu. Správná tvorba kolagenu je důležitá pro normální funkci chrupavek a kostí. Vápník, nezbytný pro zdravé kosti. Přibližně po 30. roku věku začne kostní hmota ustupovat a řídnout. Zvýšená fyzická aktivita pomáhá udržovat hustotu kostí v dobré kondici. Vápník přispívá k normální činnosti svalů. Hořčík je odpovědný za normální funkci svalů, je důležitý při tvorbě energie v organismu, snižuje míru únavy, vyčerpání a pomáhá udržovat zdravé kosti. Zinek přispívá k normální tvorbě DNA, což je důležité pro regenerační procesy buněk v organismu. Je důležitý pro zdraví kostí a chrání buňky před poškozením volnými radikály. Vitamin D přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku v organismu a je důležitý pro zachování normálního stavu a funkce svalů a kostí. Chrom podporuje normální metabolismus sacharidů, tuků a bílkovin a pomáhá udržovat normální hladinu glukózy v krvi.

Nejen pro ty, kteří jsou vystaveni fyzické a duševní zátěži, ale i pro sportovce je určen Doplňkový program Energie pro tělo & mysl. Kombinace vitaminů, minerálů a speciálních živin,  abychom se cítili svěží a připraveni na nový den.  Hořčík a vitamin B6 podporují tělesné procesy důležité k tvorbě energie, snižují míru únavy a vyčerpání. Jsou nezbytné pro normální fungování nervového systému a psychologických funkcí. Extrakt z guarany působí jako stimulant organismu a dodává pocit energie. Guarana je přirozený zdroj kofeinu, který napomáhá při zvýšené pozornosti a koncentraci. Vitaminy skupiny B podporují energetický metabolismus a přispívají ke snížení únavy a vyčerpání. Vitaminy B3, B6 a B12 jsou nezbytné pro normální činnost nervové soustavy. Vitamin B5 přispívá k normální mentální činnosti a extrakty z chmele a kozlíku uklidňují, napomáhají relaxaci a klidnému spánku.

Vápník hořčík zinek OSTEO je doplněk stravy vhodný zejména pro seniory, lidi dlouhodobě upoutané na lůžko nebo po dobu rekonvalescence.  Jde o unikátní multifunkční kombinaci minerálních látek a vitamin nezbytných pro mnoho klíčových procesů v organizmu. Vápník, hořčík, zinek, mangan a vitamin D přispívají k udržení zdravých kostí. Vápník, hořčík a vitamin D jsou nezbytné pro zdravé a silné zuby a normální funkce svalů. Vitamín D pomáhá vstřebávat vápník v trávicím traktu a udržuje rovnováhu vápníku v organizmu. Zinek přispívá k udržování zdravé kůže, vlasů a nehtů. Zinek, mangan a měď přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem. Měď přispívá k normální pigmentaci vlasů a kůže. Zinek, měď a vitamin D a B6 jsou důležité pro normální imunitní systém.
 
 

Z pestré nabídky Walmarku si jistě vyberete ten vhodný dárek pro všechny tatínky.