Cvičte a sportujte společně s dětmi

Publikováno: 20.08.2019

Chcete, aby byly vaše děti zdravé? Veďte je k pohybové aktivitě. Děti ke sportu či cvičení nenuťte, snažte se je v prvé řadě motivovat a povzbudit. Pokud jim dáte dobrý příklad, děti si sport, který je bude nejvíc bavit, vyberou samy. Nezapomínejte, že vždy když děláte něco ve dvou, jde to snáze, podobně je to i v případě sportu.

Pozitiva cvičení s dětmi

Vést dítě ke sportování a cvičení je důležité již od útlého dětství. Už od narození jsou pro dítě důležité pozitivní návyky ke sportu a zdravému životnímu stylu. Děti často dělají jen to, co vidí u rodičů. Pokud chcete, aby mělo vaše dítě pozitivní vztah ke sportu, musíte mu ukázat jak na to. Řada maminek s malými dětmi to dělá tak, že si zacvičí společně s nimi.
Syna mohu zapojit buď jako „živou zátěž“ při posilování nohou, břicha nebo rukou, kdy pro něj je to forma hry a směje se u toho od ucha k uchu a  jsem ráda, že od něj nemusím nikam odcházet. Nebo si dokážu odtrénovat během procházky s kočárkem, kdy ke cvikům využívám právě kočárek. Cvičení s dětmi je úžasná věc a troufám si říct, že je to další z aktivit, která prohlubuje vztah matky s dítětem,“ říká Hana Mašlíková.

Cvičení s dětmi podporuje jejich správný vývin a rozvíjí jejich pohybové schopnosti. Správný vývoj dítěte provází velké množství podnětů a změn polohy těla. Mnozí odborníci doporučují postupně od narození procvičovat s dítětem kojeneckou gymnastiku. S přibývajícími měsíci dítěte přibývají i možnosti fyzických aktivit, jednou z nich je například plavání.

Nezapomínejte na sebe

I kdy se mateřská či rodičovská dovolená pojí s velkým množstvím povinností a péče o dítě, matky by neměly zapomínat na péči o sebe, ať už jde o oddych při kávě s kamarádkou, horkou koupel nebo aktivní oddych – sport. Mnohé ženy při péči o domácnost a dítě nemají skoro žádný volný čas, cítí se unavené a vyčerpané. Cvičení a sport je právě tím správným nástrojem, jak se odreagovat, přijít na jiné myšlenky a vypustit ze sebe ty negativní.

Cvičení je pro  důležité, protože mi přináší radost a samozřejmě si díky němu udržuji zdravé a silné tělo a čistou mysl. Jakmile z nějakého důvodu přestanu cvičit, začne  všechno bolet. :-) Když pravidelně cvičím, tak jsem fit,“ dodává Hana Mašlíková. Důležitý je přitom po cvičení i strečing.

Hana-Maslikova_post-3_2.pngHana-Maslikova_post-3_3.pngHana-Maslikova_post3_4.png

Pozn. k foto: TIP: Strečing podle Hanky Mašlíkové

Nezapomínejte na vitamíny a minerální látky

Po cvičení a fyzické námaze nesmíme zapomínat na pestrou a vyváženou stravu, dostatečný pitný režim, přísun vitamínů, minerálů, výživných látek a také na kvalitní spánek. Náš aktivní život začíná u správné funkce našich kloubů kostí a svalů, proto bychom jim měli pravidelně dodávat  potřebnou výživu. Po fyzické námaze nesmíme zapomínat na hořčík, zinek, vápník či kolagen. Kolagen je bílkovinovou složkou našich tkání, chrupavky i svalů a také kůže... Určitě neuděláte chybu, pokud si po cvičení dopřejete nějaký doplněk stravy obsahující nejdůležitější vitamíny, minerály a jiné prospěšné látky pro organismus. Například doplněk stravy Super KolagenCOMPLEX od Walmarku obsahuje vysoce kvalitní komplex hydrolyzovaného kolagenu typu I, nativního kolagenu typu II a vitamínu C pro zdraví vašich kloubů.

1.png

Ve vaší stravě by neměly chybět ani vitamíny v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. Pokud si nejste jistí, zda váš jídelníček obsahuje dostatek vitamínů a minerálů, můžete si to ověřit i bezplatným interaktivním nástrojem – Index zdraví, který se zaměřuje na zhodnocení vaší stravy, zdravotní kondice, fyzické aktivity a psychické rovnováhy.

Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!

Kolagen pro kondici kloubů, vlasů i pleti!

Kolagen je pro mnohé stále tak trochu tajemstvím. Je spojován s jeho přítomností v kloubech, ale také v souvislosti s pletí, vlasy, nehty a zuby. Pojďme se na tuhle nerozpustnou bílkovinu podívat zblízka, protože by byla velká škoda na kolagen zapomínat.