Tomáš, Jaroměř:
Dobrý den,zakoupil jsem si tento produkt WALMARK - ostropestřec mariánský,po shlédnutí složení jsem však na rozpacích,zda jej užívat,vzhledem k barvivům,které obsahuje.Jedná se o barviva:E171 - Oxid titaničitý E141 - Měďnaté komplexy chlorofylů a chlorofylinů,U E141 je uvedeno v nežádoucích účincích toto:Nežádoucí účinkyKonzumaci těchto látek by se měli vyvarovat osoby trpící poruchami metabolismu či Wilsonovým syndromem. Pro ostatní osoby jsou tyto látky naprosto neškodné.V mém případě mám vysoké jaterní testy,kvůli výraznému ztučnění jater-alkohol nepiji vůbec,jedná se u mě ze stravy,nebot mi byla diagnostikována metabolická porucha trávení tuků.Momentálně neužívám žádné léky jen si kupuji produkty s ostropestřcem a jaterní dietu.Užíval jsem vždy kapsle želatinový,kde nejsou žádné tyto látky,které zatěžují játra.Proto mám dotaz zda mohu užívat i výše uvedený produkt od walmark.Děkuji za informaci,S pozdravem T.S.
25.06.2017 dne 20:52

Dobrý den pane Ságnere,

 barvivo E141 Mědnaté kompexy chlorofylů a chlorofylinů je považováno za bezpečné zelené barvivo přírodního původu. Tyto chlorofily jsou běžné, a nejčastěji se vyskytující barviva v zelených rozstlinách, tedy i běžně přijímané zelenině a odborná literatura uvádní jejich hlavní výhodu a benefit v tom, že jsou pro člověka naprosto bezpečné, a množství které je v tabletě obsaženo Vám nemůže jakkoli ublížit.

barvivo E171 Oxid titaničitý je Evropskou agentůrou pro bezepčnost potravin považován za bezpečný. Téměř se v organismu nemetabolizuje a rovněž se nevyskytují nežádoucí účinky, zejména ne v těchto minimálních deávkách které příjmete z jedné tablety.

Užívání našeho produktu Ostropestřec mariánský Vám tedy mohu doporučit.

Přeji příjemný den a mnoho zdraví

 

26.06.2017 dne 9:11