Bronislava, Praha 9 - Střížkov:
Dobrý den,z důvodu potřeby redukce hmotnosti jsem si koupila váš Lipoxal II, který obsahuje 50 mg karnitin tartrátu v jedné tě. Když jsem se však v odborné literatuře zajímala o to, jak se karnitin při redukci hmotnosti dávkuje, dozvěděla jsem se, že v redukčním režimu se účinná dávka pohybuje okolo 1000-1500 mg denně. Nemohu se zbavit pocitu, že v tomto směru je Lipoxal k ničemu - denně bych musela zkonzumovat nejméně 20 t (když neberu v úvahu, že tartrát není čistý karnitin), a to bych se patrně předávkovala kofeinem (jehož množství ve výrobku bohužel není v rozpisu složení uvedeno)... Moje hlavní otázka je, proč je v Lipoxalu tak málo karnitinu. A podotázka - proč není ve složení uvedeno alespoň množství kofeinu?Za vaše odpovědi předem děkuji ¦
20.05.2014 dne 12:19

Dobrý den,

karnitin je pouze jednou z mnoha látek obsažených v přípravku Lipoxal Xtreme II. Jeho množství bylo navrženo s ohledem na obsah ostatních látek - většinou bylinných extraktů - a jejich účinky se vzájemně doplňují.

Co se týče obsahu kofeinu - extrakt guarany je standardizován na 22% kofeinu  - po přepočtu zjistíte, že ve 4 tobolkách (tedy denní dávce) je obsaženo 26,4 mg kofeinu. Určité množství kofeinu by mělo být obsaženo i v extraktu zeleného čaje - jeho přesné množství však neznáme - tento extrakt není na množství kofeinu standardizován.

S pozdravem a přáním pěkného dne

21.05.2014 dne 7:57