Marta, Praha 10 - Dubeč:
Dobrý den, prosím o sdělení, jak mám užívat přípravek LECITHIN FORTE 1325 mg, aby mi byl ku prospěchu (potřeba snížení hladiny cholesterolu), neboť údaje na balení si navzájem odporují:- obsah kyseliny linolové min. 359,0 mg/tob.,- dávkování 1 - 2 tob./den.- Příznivého účinku je dosaženo při denním příjmu 10 g kyseliny linolové.. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.Pokud by tomu bylo tak, jak je uvedeno na přípravku, pak si jistě snadno spočítáte, kolik by musela činit denní dávka.Prosím o radu, co s tímto přípravkem dále učinit.Děkuji a zdravím.
15.02.2016 dne 13:00

Dobrý den,

všechny produkty Urinal jsou vhodné pro těhotné, ale je nutné jejich užívání konzultovat s gynekologem či porodníkem, v rámci bezpečnosti.

Děkuji za otázku

Dobrý den,

co se týče kyseliny linolové, je pravdou, že její účinek je prokázán při 10 g příjmu. Lecithin však není jediným zdrojem kyseliny linolové. Přijímáte jí také ze stravy, ze slunečnicového oleje, a masa. Doplňky stravy v žádném případě nenahrazují pestrou stravu a pouze ji doplňují.

Lecithin je látka, která je součástí buněčných membrán, a díky schopnosti měnit povrchové napětí látek, je důležitá pro přenos látek do buňky a z buňky.

V žádném případě nepřekračujte denní dávkování.

Strava je tedy zásadní, pro správné krevní hodnoty, tedy i cholesterol. Méně živočišných tuků, kvalitní tuky rostlinné, za studena lisované, nepřepalované a neoxidované. Dostatek vlákniny ze zeleniny, a také příjem tuků ze semínek a ořechů. Pouze libová masa a ryby.

Velmi důležitý je také pohyb, pravidelný, aerobní, který rozproudí krev a zpracuje zásobní a přebytečné tuky v organismu.

Doporučuji také rybí tuk, který obsahuje kyselinu alfalinolovou, tedy omega 3, která má schopnost udržet cholesterol v jeho zdravé míře. Omega 3 rybí olej PREMIUM

Dále je vhodné užívat česnek, který je možné míti i v kapslích, jako Garlic Oil. Ten také pomáhá udržet správnou hladinu cholesterolu.

Vzhledem k tomu, že metabolismus tuků probíhá v játrech, je dobré regenerovat jejich funkci. V tomto případě je vhodný Ostropestřec Mariánský.

 

Přeji mnoho úspěchů

16.02.2016 dne 8:54