Anna, Kopřivnice:
Dobrý den, mám k vám dotaz s prosbou o radu. Je mně 67 let,moje váha 105 kg. Potřebuji nějaký "jídelníček", abych mohla jíst zdravě a zároveň pomalu snižovat hmotnost. Když držím nějakou"hladovku", tak chudne obličej, ale tělesná schránka je na stejném místě.Také mně otékají dolní končetiny, minulý měsíc jsem podstoupila cévní vyšetření, s doporučením nosit punčochy a užívat Aescin Teva Po užití dvou balení, mírné zlepšení otoků. Je ještě nějaký jiný,účinnější, cenově dostupný potravinový doplněk? Užívám Isoptin, Euthyrox a Atorvastatin. Za odpověď předem děkuji Anna Adámková
26.11.2015 dne 15:44

Dobrý den paní Adámková,

Zhodnotíme – li faktory, které Vás trápí a o kterých se zmiňujete, nadváha, vysoký krevní tlak, otoky, tedy problémy s lymfatickým systémem, v každém případě bych Vám doporučila vyhledat odborníka, který by Vám konkrétně připravil stravovací režim na míru. Zkuste se poradit s Vašimi obvodním lékařem, jestli Vám doporučí někoho, ve Vašem okolí. Rozhodně máte pravdu, že je nutné hubnout pomalu, zdravě, bez úbytků svalové hmoty, které se projevují právě hubnutím v oblasti obličeje či paží a zachovávání (či zvyšování) zásoby tuků v oblasti břicha. Je potřeba nastolit správný poměr živin (zvýšit příjem bílkovin a vlákniny a snížit příjem sacharidů a tuků). Pokud se Vám podaří zvýšit pohyb, jistě to celému procesu velmi prospěje.

                Vzhledem k tomu, že Aescin Teva je lékem, není možné ho nahrazovat žádným doplňkem stravy. Bylo by ale vhodné, doplnit ho o Varixinal, obsahující komplex bylin, které ulevují od pocitu těžkých a unavených nohou a pomáhají udržet zdraví cév a jejich pružnost. Můžete si pořídit také gel a masírovat si bolavá místa. Tato masáž Vám také jistě uleví.

Pro začátek hubnutí je dobré nasadit Denoxinal  či DetoxElixeer k detoxikaci organismu.

Na regeneraci a zdravou funkci štítné žlázy bych doporučila komplex Selezin obsahující Selen, Zinek a další antioxidační vitamíny, které udružují její zdravou funci.

Přeji mnoho úspěchůa příjemné svátky

14.12.2015 dne 9:11