Hana, Loučovice:
Dobrý den ,je mi 43 let, dnes mi sestra naměřila tlak 150/90. Zároveň trpím špatným prokrvováním končetin. Na cévy užívám Venoruton forte. Chtěla bych poradit vhodné přípravky z vaší nabídky. Uvažuji o objednávce přípravku OptiTensin, GinkoPrim Max, na detoxikaci organismu Denoxinal. Jsou účinky přípravku OptiTensin např. po dvouměsíční kůře natolik silné, aby došlo k snížení krevního tlaku? Nechce se mi začít hned užívat syntetická farmaka. Mohou se tyto přípravky užívat společně? Děkuji za odpověď
14.03.2013 dne 19:37

Dobrý den,

vzhledem k Vašemu nízkému věku a hodnotám krevního tlaku, které jsou hraniční Vám doporučuji návštěvu Vašeho praktického lékaře. Nejde o to, aby Vám hned předepsal antihypertenzíva, ale jde o veškerá vyšetření, která byste měla mít vzhledem k této hraniční hodnotě. Při hraničních hodnách tlaku se hodí náš přípravek OptiTensin. Další variantou, před terapii léky je samozřejmě životospráva (zhubnutí, nekouření, správná strava, pohybová aktivita, vyhýbání se stresu), kdy se dosahuje dobrých terapeutických výsledků.

GinkoPrim Max též můžete užívat, ale ten bych brala až po podrobném vyšetření praktikem, vzhledem k tomu, že obsahuje hořčík., zkonzultujte to s ním.

S pozdravem,

Romana Skálová - medicínské oddělení

15.03.2013 dne 14:41