Andrea, Praha:
Dobrý den, chci se zeptat co přesně znamená, že například multivitamin Spektrum je výhradně z organických zdrojů. Znamená to, že jsou látky v něm obsažené založeny na celých, neporušených nebo syrových potravinách? Pokud ne, můžete mi doporučit alternativu, kde by to tak bylo? Děkuji.
22.01.2012 dne 2:16

Dobrý den,

minerální látky a vitaminy jsou důležitou složkou výživy člověka. Pro pokrytí jejich potřeby není důležitý jen obsah, ale i jejich stravitelnost a využitelnost v organismu, jejich vzájemná interakce, stejně jako rychlost jejich vylučování. Z těchto důvodů je velmi důležitá forma podávaných látek. Jejich zdrojem může být jak anorganická sloučenina, tak sloučenina organická.

To, že je multivitamin Spektrum z organických zdrojů znamená, že všechny vitaminy a minerální látky ve své molekule obsahují atom (nebo i více atomů) uhlíku. Je prokázáno, že organické formy některých prvků jsou pro člověka mnohem dostupnější (vstřebatelnější) než formy anorganické.

V žádném případě to tedy neznamená, že by látky obsažené v přípravku Spektrum byly založeny na celých, neporušených či syrových potravinách. Žádný takový multiminerální a multivitaminový přípravek v naší nabídce nemáme.

S pozdravem

30.01.2012 dne 12:59