Otázka 36919

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý den,mám zvýšený choelesterol,co bych měl užívat? Děkuji Sokol Jan

Dobrý den pane Sokole, děkujeme za Váš dotaz a zájem o naše produkty,

obecně platí, že pokud má někdo vysokou hladinu cholesterolu v krvi, měl by omezit příjem živočišných tuků (žloutky a výrobky z nich, uzeniny, tučné maso, sádlo, škvarky, husí či kachní maso, uzeniny, vnitřnosti, živočišné tuky, šlehačka, tučné krémy, tučná těsta, kaviár, ale také koncentrovaný alkohol, mražené pokrmy, solené pochoutky (chipsy, oříšky...). Naopak je vhodné do každodenního jídelníčku zařadit dostatečné množství vlákniny - celozrnné pečivo, dostatek ovoce, zeleniny. Dále konzumovat více než jen libového masa (šunka, mladé maso) a také ryby.

Co se týče přípravků příznivě působících na hladinu cholesterolu v krvi, jedná se například o tyto přípravky obsahující omega 3 nenasycené mastné kyseliny (Omega 3 Rybí olej FORTE, OmegaPrim), lecithin a dále také Česnek Alicin 1000 mg, který pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi. http://www.klubzdravi.cz/produkty/402_cholesterol.aspx

Důležité je rovněž zmínit, že jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snižovat množství rizikového cholesterolu, a tedy i nebezpečí infarktu nebo mrtvice, je aktivní pohyb (vhodné je například i zařazení procházek ve svižnějším tempu, chůze do schodů namísto použití výtahu).

Kateřina Tomková