Otázka 26579

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý den, má sedmiletá dcera má narušenou imunitu, brala Imunor, paní doktorka - alergoložka a imunoložka doporučila brát Omega 3, rovněž dcera trpí alergii na veškeré mořské ryby a plody, máme se zeptat v lékarně, který produkt použít - jde hlavně o způsob zpracování. V lékárně mně doporučili napsat přímo do výrobního podniku. Moc děkuji za pomoc

Dobrý den,

alergie na ryby je způsobena nepřiměřenou reakcí těla především na obsah rybí bílkoviny. Rybí olej, který používáme, může obsahovat stopová množství bílkovin, ale i tato stopová množství bohužel mohou být impulsem ke spuštění alergické reakce organismu, zvláště, pokud je alergie silná. Proto nedoporučujeme používat potravinové doplňky s rybím olejem, trpí-li Vaše dcera silnou alergií na ryby.

Je možné přijímat omega 3 nenasycené mastné kyseliny i přirozeně z potravy. V rostlinné potravě se nachází významná omega 3 kyselina – ALA (alfa-linolenová) – nejvíce ji najdeme ve lněných semíncích (a olejích z nich lisovaných), dalšími zdroji jsou pak různé ořechy (např. vlašské), dýňová semena, řepka olejná a listová zelenina.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Kamila Nowaková

ShopRoku 2014

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: ?352 340 000,- Kč