Otázka 26215

Odpovědi na vaše otázky:

Dobrý denUžívám Spektrum Gummies s rakytníkem. Ten obsahuje vitamin K. Nyní mi byla předepsána antikoagulační dieta, kdy se musí kontrolovat INR. Je nutno ve stravě hlídat obsah vitamínu K.Potřebuji znát obsah vitaminu K v želatinových tách, abych nepřekročil denní povolenou dávku vit. K,aby nedocházelo rozkolísání hladiny INR a rizikům z toho vyplývajícím.Prosím o sdělení kolik mikrogramů vit.K želatinové ty obsahují.Děkuji za zprávu. Kučera V.

Dobrý den, pane Kučero,

uvádí se, že plody rakytníku obsahují určité množství vitaminu K. Jeho množství v surovině, která je použita při výrobě přípravku Spektrum Gummies s rakytníkem, však není výrobcem uvedeno - a jeho množství tedy neznáme.

Nicméně - i kdyby rakytník obsahoval vitaminu K opravdu hodně (spíše je však spojován s vysokým obsahem vitaminu C), nemyslím si, že denní dávka 100 mg rakytníku obsažená ve 2 želatinových tabletách (přepočtený ekvivalent při použití 10 mg extraktu s extrakčním poměrem 10:1) může významně ovlivnit INR.

Pokud přece jen máte s vhodností užívání rakytníku pochybnosti, prosím, obraťte se na lékaře, který Vám předepsal antikoagulační léčbu.

S pozdravem a přáním pěkného dne

 

Kamila Nowaková

ShopRoku 2016
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.