👉👉 POZOR!!! Slevy až 30 % jsou tu! NOVOROČNÍ SLEVY JSOU V PLNÉM PROUDU! 👈👈
Walmark staví nové logistické centrum

Walmark staví nové logistické centrum

Publikováno: 03.01.2006

Zobrazení: 5

Po rozšíření kapacity výrobního závodu v Třinci loni na podzim, přichází na řadu investice do vybudování nového logistického centra, schopného zásobovat celou Evropu. Obě investice jsou reakcí na dlouhodobě úspěšný růst divize farmacie, jejíž tržby za uplynulý rok vzrostly  o více, než čtvrtinu.

Nové logistické centrum o rozloze 4.100 m2 bude stát v bývalém areálu divize potravin  v Českém Těšíně (Tovární ulice). Generálním dodavatelem stavby realizované podle projektu ing. arch. Ladislava Bartoše se stal vítěz výběrového řízení společnost ZIPP Brno. Předpokládaný termín ukončení stavby je stanoven na květen tohoto roku.

Walmark Český Těšín

„Tento moderní sklad hotových výrobků s kapacitou 7.000 paletovacích míst a s možností dalšího modulárního rozšiřování kapacity, bude vybaven nejnovějším počítačovým systémem řízení a jeho součástí budou i další logistické služby. Po svém dokončení nám od léta umožní restrukturalizovat vnitřní procesy a zpružnit servis pro odběratele“, uvedl ředitel výroby a logistiky Walmarku Miroslav Haratek.

Loňské rozšíření výrobního závodu v Třinci a výstavba nového logistického centra přinese regionu nová pracovní místa. „K současným 417 zaměstnancům mateřské společnosti tak letos přibudou cca 3 desítky dalších. Při obsazování nových pozic bude firma přednostně vybírat mezi osvědčenými lidmi, kteří již u nás dříve pracovali a z důvodu sezónnosti výroby nejsou nyní zařazeni mezi kmenové zaměstnance. Hledat budeme i mezi těmi, kteří byli uvolněni z důvodu organizačních změn v souvislosti s loňským odprodejem nápojářské divize“ řekl generální ředitel Tomáš Macura.

Společným jmenovatelem investic Walmarku jsou dlouhodobé cíle společnosti v oblasti produkce a prodeje vitamínů, doplňků stravy a nově i volně prodejných léků. Investici logistického centra v hodnotě přes 80 miliónů korun (včetně vybavení a manipulační techniky) bude Walmark financovat kombinací vlastních zdrojů, a běžných bankovních úvěrů.

Přes vysoké investice a dynamický růst si Walmark udržuje vysokou finanční stabilitu a nezávislost. Podíl cizích zdrojů v bilanci firmy je nižší než 50% a společnost má od ratingové agentury CRA Rating Agency přiznán příznivý dlouhodobý rating v investičním pásmu na stupni Baa.

Podle generální ředitele Tomáše Macury je: „stabilní růst WALMARKU, který je dnes  lídrem trhu s doplňky stravy již nejenom na tradičních trzích ČR a SR, ale také v Rumunsku, Polsku a v Bulharsku, naplněním strategického cíle, stát se nejpozději do roku 2007 největším výrobcem doplňků stravy v regionu střední a východní Evropy. Z odvážné a obtížně dosažitelné vize, kterou byl tento cíl v době svého prvního zveřejnění před pěti lety, se nyní stává již nepříliš vzdálenou realitou.“