Homeopatika

Homeopatika jsou léčebné přípravky zpravidla přírodního původu, které se používají k léčbě širokého spektra onemocnění v alternativní medicíně.

25.8.2014

Homeopatie používá jiné metody a látky než konvenční medicína.

Homeopatie přistupuje ke každému pacientovi jako k celku individuálních vlastností a obtíží a snaží se nalézt komplexní řešení jeho problémů. Choroba je v definici homeopatie pokládána za nerovnováhu celkového organismu a proto se různými prostředky snaží tuto rovnováhu znovu nalézt. Využívá přitom léčivé působení mnoha rostlin, minerálů či částí zvířecích těl.

Účinnost metody nebyla dosud spolehlivě kvantifikována a úspěchy jsou značně individuálního charakteru.

Diskuse

Počet reakcí: 0

Buďte první, kdo vloží svůj názor do diskuse.

Vstoupit do diskuse