Vkročte do nového roku se silnou imunitou!

Publikováno: 12.01.2021

Doplňky stravy na podporu imunity jsou vyhledávány nejen v období vyššího výskytu respiračních infekcí, ale během celého roku. V dnešní době obzvlášť si lidé více uvědomují potřebu normálně fungujícího imunitního systému. Podpora imunity je také jedním z novoročních předsevzetí, která jsou s novým rokem spojena. Proto jsme si pro vás připravili tipy, které vám pomohou imunitu podpořit.

Doplňky stravy na podporu imunity

Nejčastěji poptávanými doplňky stravy v podzimních a zimních měsících jsou ty na podporu imunitního systému v rámci boje s respiračními infekcemi. Na trhu je ale velké množství produktů a pro někoho může být složité se v široké nabídce doplňků stravy na podporu imunity orientovat. Mnozí si pak kladou otázku, jaké látky na podporu imunity v doplňku stravy preferovat? Abychom vám pomohli se v této problematice orientovat, připravili jsme přehled látek, které jsou na podporu normální funkce imunitního systému vhodné.

Echinacena purpurea

Třapatka nachová, latinsky Echinacea purpurea, obsahuje účinné látky, kterými jsou deriváty kyseliny kávové (kyselina kaftarová, cichorová), polysacharidy a glykoproteiny. Hlavní vliv na podporu imunity mají alkylamidy, které stimulují fagocytózu, schopnost buněk pohlcovat cizorodé částice, mikroby či poškozené buňky, obsahové látky však pracují společně jako celek k podpoře imunitního systému. Doplňky stravy s Echinaceou přispívají k udržení zdraví respiračního traktu, zklidňují ústa, krk, hrdlo a hlasivky. Z nabídky Walmark doporučujeme multivitaminy pro dospělé Spektrum Gummies Imunita s echinacenou či Herba-C RAPID s echinaceou a vysokou dávkou vitaminu C a zinku pro podporu imunitního systému.

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná obsahuje polysacharid 1,3 d-glukan, přírodní statiny, terpeny a další aktivní látky. Hlíva ústřičná obsahuje vitaminy B, D, C, K, minerální a stopové prvky jako je železo, zinek, draslík, fosfor, selen, sodík, jód a bor. Vysoce kvalitní extrakt hlívy ústřičné představuje doplněk stravy Hlíva ústřičná PLUS, navíc obohacený o echinaceu a rakytník pro každodenní podporu imunity.

Vitamin C

Vitamin C je pro organismus nepostradatelný, podílí se na celé řadě metabolických reakcí a je zásadní pro podporu imunitního systému. Vitamin C patří mezi důležité antioxidanty, přispívá k normální syntéze kolagenu pro normální funkci krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, zubů i kůže. Vitamin C je ve vysoké koncentraci obsažen v leukocytech, který je chrání před oxidativním stresem. Bohatým zdrojem vitaminu C jsou šípky, rakytník, citrusy, rybíz aj. Megacéčko 600 mg od Walmarku přináší intenzivní podporu imunity, přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, k tvorbě kolagenu a k udržení zdravých kostí, zubů, dásní a kůže, vitalitě díky podpoře energetického metabolismu a správnému vstřebávání železa.

Zinek

Zinek, stejně jako vitamin C, přispívá k normální funkci imunitního systému. Zinek a vitamin C mají v imunitním systému doplňující roli. Doplňky stravy s obsahem zinku přispívají ke správné funkci imunitního systému, k normálnímu metabolismu makroživin, normální syntéze DNA, působí jako antioxidant a podílí se na procesu dělení buněk. Zinek podporuje normální plodnost a reprodukci a přispívá k udržení hladiny testosteronu v krvi. Zinek se nachází v libovém masu, játrech, mléku, vaječných žloutcích a mořských rybách. Zinek 15 mg představuje dobře vstřebatelnou formu zinku vázaného v glukonátu. Je látkou přispívající k udržení normálního stavu nejen imunitního systému, ale také vlasů, nehtů a pokožky.

Selen

Selen ovlivňuje řadu složek imunitního systému. Selen přispívá k normální funkci imunitního systému, podporuje činnost štítné žlázy, působí jako antioxidant a přispívá k udržení zdravých vlasů a nehtů. Selen se vyskytuje v para-ořeších, celozrnném pečivu, vejcích, ovesných vločkách, brokolici, fazolích aj. Selen 100 µg obsahuje vysokou dávka selenu prémiové kvality přispívající normální funkci imunitního systému a k udržení normálního stavu vlasů a nehtů.