🥳🧒🏻 Připravte se na Den dětí s Marťánky! Sleva až 45 % právě nyní ZDE🧒🏻🥳
Prvních 1000 dní života dítěte

Prvních 1000 dní života dítěte

Publikováno: 07.05.2019

Zobrazení: 64

Období od počátku početí do batolecího věku je pro život dítěte zásadní. Každý rodič může ovlivnit cca 80 % celoživotního zdraví svého dítěte. Rozhodujícími faktory jsou výživa, vhodná strava a správné stravovací návyky.

Harmonická střevní mikroflóra je cestou ke zdraví již od novorozeneckého věku. Probiotika, tělu prospěšné bakterie ve střevech, mají vliv na rozvoj alergických onemocnění, nemocí trávicího traktu a posilování celkové imunity dětského organismu. Zdravé trávení je ten nejlepší start do života, který můžeme našim dětem dát.

Probiotika, látky příznivé pro život

Probiotika jsou živé organismy, které v adekvátním množství pozitivně ovlivňují zdraví a imunitní systém člověka. Mezi probiotika jsou obvykle řazeny organismy bakteriálního původu, které jsou přirozenou součástí lidské střevní mikroflóry. O probiotika je obohacována řada potravin (jogurty, jogurtové nápoje, umělá dětská mléka). Probiotika jsou také součástí řady potravinových doplňků. Nejčastějšími probiotiky jsou mléčné bakterie rodu Lactobacillus a Bifidobacterium.

Zdraví dítěte začíná v těhotenství

Dávno neplatí mýtus, že v těhotenství se musí jíst za dva. Budoucí maminky by měly dbát na vyváženou stravu, vyvarovat se alkoholu a kouření. K osídlení střevní mikroflóry novorozence dojde u novorozence během porodu (při průchodu porodními cestami spolykáním bakterií) nebo v nemocničním prostředí při porodu císařským řezem. Je velmi důležité, aby nastávající maminky optimalizovaly bakterie svých střev již během těhotenství. Pomoci může např. BIOPRON PREGNA+, probiotika pro těhotné ženy, obsahující i kyselinu listovou, nutnou pro správný vývoj miminka

Prvních 6 měsíců života

Většina imunitního systému novorozence se nachází v trávicí soustavě. V tomto období je optimální výživou kojení. Mateřské mléko obsahuje vše potřebné pro růst a vývoj miminka a to včetně probiotik. Pokud kojení není možné, je možné přidat novorozencům probiotika přímo do lahvičky. Stejně tak lze podávat probiotika dětem porozeným císařským řezem, které mají odlišné složení mikroflóry než děti porozené císařským řezem. Ke správné funkci imunitního systému u kojenců je nutný i vitamín D, který je součástí probiotických kapek BIOPRON BABY+ pro správný vývoj a podporu imunity u kojenců a dětí. Probiotika podporují rovnováhu střevní mikroflóry, jejíž poruchy mohou být příčinou křečí a nadýmání.

Výživa batolat

Základem je správná skladba jídelníčku. V jídelníčku by měla být zelenina, libové červené a bílé maso, dostatek mléka a mléčných výrobků. Cílem je zabránit rozvoji dětské obezity. Důležité je zajistit dítěti potřebný přísun vitamínu D, železa a vápníku. V dětských kolektivech se doporučují produkty obohacené o vitamín C a B6 pro podporu imunity. Chystá-li se vaše dítko do jeslí či školky, doporučujeme BIOPRON KIDS+, probiotika pro děti od 1 roku s komplexem vitamínů B a C. Dětem doporučujeme podávat dětská probiotika, protože obsahují právě takové kmeny bakterií, které jsou jejich zdraví prospěšné. 
 

Prvních tisíc dní miminka začíná už v těhotenství. Zjistěte více s doplňky stravy Biopron: