Omega-3 mastné kyseliny, Vaši průvodci na cestě ke zdraví

Omega-3 mastné kyseliny, Vaši průvodci na cestě ke zdraví

Publikováno: 24.01.2020

Zobrazení: 4979

Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) jsou polynenasycené mastné kyseliny důležité pro lidské zdraví a četné tělesné funkce. Rybí tuk se užíval zejména v daných dobách jako "všelék", ne jinak je tomu i dnes.

Co jsou omega-3 mastné kyseliny?

Omega-3 mastné kyseliny jsou skupinou esenciálních mastných kyselin, kyselin pro organismus nepostradatelných. Tělo si je umí vyrobit samo pouze v omezeném množství, a proto je člověk musí přijímat potravou. Význam omega-3 mastných kyselin, zejména těch s dlouhým řetězcem, známých pod zkratkou EPA a DHA, je zásadní pro zajištění správného fungování lidského těla.
 
EPA (kyselina eikosapentaenová) a DHA (kyselina dokosahexaenová) jsou přirozeně součástí buněčných membrán v nervových buňkách a mozku. Přispívají k normální činnosti srdce, udržují normální hladinu triglyceridů v krvi a normální krevní tlak, DHA podporuje zrak a mozkové funkce. V těhotenství má DHA zásadní vliv na podporu správného vývoje zraku a mozku nenarozeného dítěte a díky svému obsahu v mateřském mléce hrají také nezastupitelnou roli hrají také při správném vývoji kojenců - bylo zjištěno, že až polovina kojících maminek v České republice NEMÁ dostatek DHA v mateřském mléce!!!1 Je tedy velmi vhodné právě v období těhotenství a kojení nezapomínat na dostatečnou konzumaci ryb či doplňků stravy obsahujících omega-3 mastné kyseliny.
 

Význam Omega-3 pro lidské zdraví

 • Pomáhají udržovat zdravé srdce
 • Hraje důležitou roli ve vývoji mozku
 • DHA podporuje mozkové funkce (např. vitalitu mysli a paměť) a tím podporuje kognitivní funkce a schopnost učit se
 • ​DHA přispívá k udržení normálního zraku
 

Jak zajistit tělu dostatek omega-3 mastných kyselin?

Omega-3 mastné kyseliny organismus využívá nepřetržitě, a proto je doporučeno jejich pravidelné užívání. Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje dospělému člověku přijímat denně 250-500 mg DHA a EPA. Zdroji omega-3 mastných kyselin jsou tučné mořské ryby (losos, makrela, tuňák, sardinky, ančovičky a olej z tresčích jater), mořské plody, řasy a rybí olej. Pro dostatečný příjem omega-3 mastných kyselin je vhodné konzumovat ryby alespoň 2x týdně. Pokud ryby v jídelníčku chybí, je vhodné doplnit omega-3 mastné kyseliny prostřednictvím doplňků stravy s jejich obsahem.
 
Banner image
 

Proč Omega-3 PURE Algae?

Mozek, zrak a zdravé srdce
Omega-3 PURE Algae je doplněk stravy prémiové kvality obsahující 100 % rostlinnou DHA z řas obohacenou o vitaminy D3 a B1
 • DHA podporuje správnou mozkovou činnost a zrak.
 • Vitamiín B1 pro zdraví srdce a vitamiín D3 přispívá ke správné funkci imunitního systému.
 • DHA z obnovitelného rostlinného zdroje bez rybího pachu a chuti.
 • 3x vyšší koncentrace DHA než v běžném rybím oleji.
 • Speciálně vhodné pro:
  • těhotné a kojící ženy (podpora vývoje mozku a zraku miminka),
  • děti od 3 let (komfortní užívání v podobě menší velikosti tobolky),
  • osoby trpící alergií na ryby (olej z řas neobsahuje ani stopová množství rybí bílkoviny
 

Vyzkoušejte také Omega-3 z naší nabídky:


 
1 RUPRICH, Jiri a Svatava BISCHOFOVÁ. Study on content and composition of trans-fatty acids in breast milk in the Czech Republic: Final Technical Report Závěrečná technická zpráva. SZU. 2018.