Každý desátý Čech trpí onemocněním ledvin

Každý desátý Čech trpí onemocněním ledvin

Publikováno: 09.05.2019

Zobrazení: 7692

Ledviny jsou životně důležitý orgán, který je zodpovědný za očistu a detoxikaci. Podle odborníků má ale každý desátý Čech onemocnění ledvin, aniž by o tom věděl. Onemocnění lze přitom velmi snadno diagnostikovat prostřednictvím vyšetření moči, krve a krevního tlaku. Pokud se potýkáte s nepříjemným pálením a řezáním při močení, bolestí v podbřišku nebo častým močením, je nutné se zamyslet, zda jsou vaše ledviny v pořádku.

Zánět ledvin (pyelonefritida)

Zánět ledvin je infekční zánětlivé onemocnění ledvin bakteriálního původu. Akutní zánět ledvin poznáme podle rychle nastupujících a výrazných příznaků (horečka, pocit náhlé únavy, nevolnost, zvracení, bolest břicha, bolest v bederní části, pocit nutkání častého močení s pocitem pálení a bolestí, tmavá a zakalená moč se stopami bílkovin). Chronický zánět ledvin má méně výrazné příznaky, příp. žádné (dlouhodobě zvýšená teplota, bakterie v moči, otoky končetin, ospalost a porucha soustředění).

Zánět močových cest (cystitida)

Cystitida je infekční onemocnění močového měchýře, močové trubice nebo močových cest, probíhající v různé intenzitě od nenápadného zánětu, až po zánět ohrožující ledviny. Příčinou jsou   bakterie, z nichž některé se nacházejí v zažívacím traktu (např. Escherichia coli). Problém nastane ve chvíli, kdy se dostanou do močového ústrojí.

Překážky v močovodu

Nemocný obvykle pociťuje bolesti, od kterých někdy uleví aplikace tepla nebo změna polohy. Nejčastějšími příznaky ledvinových kamenů či písku jsou bolesti křečovitého charakteru, doprovázené pocením, nevolností či zástavou močení.

Kdy jít k lékaři?

Lékaře navštivte při jakýchkoliv potížích s močením, bolestí spojenou s teplotou, krví či jinak podezřele zbarvenou či zakalenou močí.

Léčba

Zánět ledvin a močových cest je léčen antibiotiky se zajištěním dostatečného přísunu tekutin v menších, ale pravidelných dávkách a klid na lůžku.

Základem je aktivní péče

Pro správné fungování ledvin a močových cest je důležité dodržovat pitný režim v rozumné míře a zahrnout do jídelníčku antioxidanty, například ve formě doplňků stravy. Odborníkem na ledviny a močové cesty jsou doplňky stravy řady Urinal®, které pomáhají udržet správnou funkci močového ústrojí od ledvin až po močové cest. Vatšinu produktů řady Urinal® je založena na vysocekvalitním extraktuz brusinek a lze je také užívat současně s antibiotiky. Odborníci doporučují na správnou funkci močových cest zejména bylinky jako zlatobýl obecný či bříza bělokorá, které jsou také součástí produktů Urinal®.


Vyzkoušejte řadu doplňků stravy Urinal