Světový den bikin aneb připravte se do plavek!

Světový den bikin aneb připravte se do plavek!

Publikováno: 01.07.2020

Zobrazení: 455

5. červenec patří bikinám, a to už od roku 1946, kdy byly bikiny oficiálně uvedeny do světa módy. Dvoudílné plavky neboli bikiny se staly nedílnou součástí letní výbavy většiny žen. S létem souvisí zvýšená péče o celkový vzhled, protože díky bikinám se mnohem více odhalujeme. A těžko bychom našli ženu, která by v bikinách nechtěla vypadat skvěle a zdravě. Zajímavosti nejen z historie dámských plavek, ale také tipy na podporu ženského zdraví vám přinášíme, stejně jako přání krásného, a především zdravého léta.

Bikiny, nejoblíbenější dámské plavky

5. července 1946 byl veřejnosti představen miniaturní dámský dvoudílný komplet, nazvaný bikiny. Bikiny střihově připomínají klasické spodní prádlo, kdy jedna část bikin zakrývá ňadra, druhá klín a hýždě. Materiál odpovídá požadavkům, které jsou na plavky ve vodním prostředí kladeny. V současné době jsou nejoblíbenější umělé materiály, jejichž základ tvoří polyamid, polyester nebo polyuretan (Lycra, Spandex, Elastan). 

 

Historie bikin

Za vynálezce bikin je považována dvojice Francouzů, kterými byli inženýr Louis Réard a návrhář Jacques Heim. Bikiny byly oficiálně prezentovány na módní přehlídce v pařížských lázních Piscine Molitor v roce 1946 se sloganem „Bikiny, menší než nejmenší plavky na světě“. Šlo o model s nevyztuženými trojúhelníkovými díly podprsenky a šňůrkovými kalhotkami se zadní částí připomínající tanga. Bikiny byly pojmenovány podle atolu Bikini v Tichém oceánu, na kterém čtyři dny před módní přehlídkou proběhl americký jaderný pokus. Označení „bikiny“ tak mělo symbolizovat „atomový výbuch“ v dámské plážové módě. Bikiny ale nechtěla žádná modelka předvádět, a tak je na pódium vynesla striptýzová tanečnice. Bikiny způsobily mezi novináři a diváky nejen rozruch, ale také vlnu kritiky.
 
 

Bikiny 21. století

Bikiny dominují plavkové módě i ve 21. století. Mezi aktuální trendy bikin patří retro styl 60. a 70 let 20. století. K výrobě bikin jsou používány různé materiály umožňující např. propouštění UV záření, ale využívá se také neopren či háčkované modely. Bikiny jsou vyráběny v nepřeberném množství barev a barevných kombinací, za použití flitrů, dekorací a potisků.
 

Připravte se do plavek

Plavková sezóna, to je také odhalování, na které se mnohé ženy připravují dodržováním zázračných diet, které slibují rychlý úbytek kilogramů. Zdravé tělo a štíhlá postava, to ale není hladovění, na kterém jsou diety často založeny. Prim v kráse a zdraví hraje zdravý životní styl. Zdravé stravování, dostatek aktivního pohybu a dostatek kvalitního spánku jsou hlavní zásady toho, aby se člověk v plavkách cítil dobře. Zdraví, a to nejen v plavkové sezóně, lze podpořit doplňky stravy, speciálně vyvinuty pro potřeby ženského těla.

 

Podpora ženského zdraví

Beliema od Idelyn

Léto je doba dovolených a koupání. Koupání znamená u žen častější výskyt vaginálních infekcí. Svědění a pálení v oblasti pochvy je v létě jedním z nejčastějších důvodů návštěvy gynekologa. Důležitou roli v prevenci vaginálních infekcí hraje péče o poševní mikroflóru, která ovlivňuje intimní zdraví každé ženy. Zdraví vaginální mikroflóry při riziku bakteriální a kvasinkové infekce lze podpořit produkty řady Idelyn Beliema pro intimní péči.  

 

Idelyn Beliema Effect

Idelyn Beliema Effect je zdravotnický prostředek ve formě vaginálních tablet s laktobacily a kyselinou mléčnou, podporující intimní zdraví ženy ve všech případech dočasné změny vaginální flóry, způsobené také bakteriemi nebo kvasinkami. Idelyn Beliema Effect může být použit k léčbě výtoku s nepříjemným zápachem při nespecifickém zánětu pochvy nebo po léčbě specifického zánětu pochvy, chemoterapií a antibiotiky jako doplněk antimikrobiální terapie k obnovení vaginální bakteriální flóry, a tím i pro obnovení fyziologických podmínek vaginálního mikroprostředí. Vzhledem ke svému mechanismu účinku může Idelyn Beliema Effect přispět k redukci pálení, svědění, vaginálního výtoku a zápachu.  
 
Řada Idelyn Beliema obsahuje také kosmetické výrobky pro denní intimní hygienu, např. Idelyn Beliema Expert Intim Gel, jemný mycí gel pro každodenní péči o intimní partie či Idelyn Beliema Activ Control Intim Gel pro pocit svěžesti a kontrolu přirozeného odéru. 

 

Letní balíček

Letní baliček obsahuje Beta Karoten 6 mg a Laktobacily COMPLEX s fruktooligosacharidy, které využijí ženy zejména v době dovolených a cestování.
 
  • Beta Karoten 6 mg
Beta karoten je důležitý provitamin, který se v lidském těle podle potřeby mění na vitamin A. Vitamin A přispívá k udržení zdravé kůže, normálního fungování imunitního systému, a normálního zraku. Beta karoten je červeno-oranžový pigment přirozeně se vyskytující v rostlinách a v ovoci a je tak zodpovědný za jejich barvu. Doplňky stravy s beta karotenem jsou doporučovány také během opalování na slunci i v soláriu.
  Bakterie Lactobacillus a Bifidobacterium jsou nezbytnou součástí střevní mikroflóry. Fruktooligosacharidy působí jako potrava a zdroj energie pro "dobré" bakterie, jsou zdrojem živin pro mikroflóru v tlustém střevě a umožňují bakteriím rychleji účinkovat v zažívacím traktu. Laktobacily jsou definované jako „živé organismy, které jsou živé mikroorganismy, které, jsou-li podávány v adekvátním množství, přispívají ke zlepšení zdravotního stavu hostitele (definice FAO/WHO, 2002).