Vánoce se blíží! Najděte pro vaše blízké ten nejlepší dárek!
24.11.2020

Vánoce se blíží! Najděte pro vaše blízké ten nejlepší dárek!

Vánoce jsou svátky klidu a pohody s našimi nejbližšími. Každý z nás chce pro své blízké najít ten správný dárek, který je skutečně potěší. Zvlášť tento rok je důležité myslet na zdraví, a proto vám nabízíme sortiment produktů, které nejen, že potěší pod vánočním stromečkem, ale podpoří zdraví během celého roku.

Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích
17.09.2020

Šalvěj lékařská podporuje zdraví při kašli i ženských obtížích

Šalvěj lékařská, salvia officinalis, nese svůj název podle latinského slova „salvare“, což znamená spasit či vyléčit. Není proto divu, že šalvěj lékařská byla od nepaměti považována za lék na dlouhověkost a téměř všechny tělesné neduhy. Dnes je šalvěj oblíbenou léčivou bylinou zejména díky podpoře zdraví respiračního systému, imunity a trávicí soustavy. Proč patří šalvěj mezi nejoblíbenější léčivé byliny? Důvodů je mnoho, a proto by šalvěj neměla na vaší zahrádce chybět.

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života
17.09.2020

Nespavost nepodceňujte, výrazně zhoršuje kvalitu života

Poruchy spánku trápí čím dál více osob včetně dětí. Příležitostnou poruchou spánku, nejčastěji nespavostí, trpí až jedna čtvrtina populace. Kvalita a délka spánku má zásadní vliv na celkové zdraví a jeho nedostatek může souviset s celou řadou zdravotních obtíží. Jak nespavost ovlivňuje kvalitu života a proč je tak důležité vyhledat lékaře se dozvíte v našem článku.

Matcha čaj osvěží a dodá energii
03.08.2020

Matcha čaj osvěží a dodá energii

Zelený čaj matcha je známý svými blahodárnými účinky na zdraví již po staletí. Obliba matcha čaje v posledních letech výrazně vzrostla a matcha čaj si tak můžete dát dokonce i v mnoha restauracích. Matcha čaj má podle některých studií pozitivní vliv na řadu tělesných funkcí. Jedním z jeho benefitů je povzbuzující a detoxikační účinek. Důvody, proč by se tento „zelený zázrak“ měl stát součástí vašeho jídelníčku, vím přinášíme.

Kegelovy cviky, pomoc při inkontinenci, záchrana při bolesti zad i zpestření sexuálního života
01.07.2020

Kegelovy cviky jsou známé také jako cviky na posílení svalů pánevního dna (oblast pochvy, konečníku a močové trubice). Jde o speciální cviky, které jsou prospěšné nejen ženám, ale i mužům. Kegelovy cviky pomáhají ulevit od bolesti zad, pomáhají s inkontinencí a pozitivně ovlivňují sexuální život. Více se o Kegelových cvicích dozvíte v našem článku, včetně instruktážních videí, jak tyto zdraví prospěšné cviky provádět.

Světový den bikin aneb připravte se do plavek!
01.07.2020

Světový den bikin aneb připravte se do plavek!

5. červenec patří bikinám, a to už od roku 1946, kdy byly bikiny oficiálně uvedeny do světa módy. Dvoudílné plavky neboli bikiny se staly nedílnou součástí letní výbavy většiny žen. S létem souvisí zvýšená péče o celkový vzhled, protože díky bikinám se mnohem více odhalujeme. A těžko bychom našli ženu, která by v bikinách nechtěla vypadat skvěle a zdravě. Zajímavosti nejen z historie dámských plavek, ale také tipy na podporu ženského zdraví vám přinášíme, stejně jako přání krásného, a především zdravého léta.

Letní koupání a hrátky v mokrých plavkách bez omezení
30.06.2020

Letní koupání a hrátky v mokrých plavkách bez omezení

Léto se pomalu blíží a s ním i doba dovolených a koupání. Koupání, ať už v přírodě či v bazénech, ale znamená také častější výskyt vaginálních infekcí. Svědění a pálení v oblasti pochvy je pak v letních měsících jedním z častých důvodů návštěvy gynekologa. Důležitou roli v prevenci vaginálních infekcí hraje péče o poševní mikroflóru, která zásadně ovlivňuje intimní zdraví každé ženy.

Zobrazuji články 1 až 7 z 53 celkem