Začínáme cvičit – Články

Cvičení doma? Žádný problém!

Cvičení doma? Žádný problém!

Proti stresu a špatné náladě většinou zabírají úplně ty nejobyčejnější věci. Jedním ze způsobů, jak posílit odolnost organismu proti stresu, je cvičení. Nechte se zlákat a protáhněte si nejen tělo, ale i mysl. Jak? No přece jógou! Sestavu cviků, známou jako Pozdrav slunci, s námi zvládne určitě každý.

Potíže s klouby a onemocnění pohybového aparátu

Potíže s klouby a onemocnění pohybového aparátu

Nemůžete vstát ráno z postele? Bolí vás klouby při běžných denních činnostech? Bolesti kloubů berte vážně, protože může jít o příznak některého z onemocnění kloubů. Která onemocnění mohou nepříjemné bolesti kloubů způsobovat? Je jich mnoho, ale mezi ta nejčastější patří artróza, osteoporóza, revmatoidní artritida a Bechtěrevova nemoc. I když se uvedená onemocnění týkají kloubů, příznaky mají různé. Jaké jsou typické příznaky nejčastějších kloubních onemocnění se dozvíte v našem článku.

Jak zdravě zhubnout
30.01.2020

Jak zdravě zhubnout

Zbavit se nadbytečných kil je přání mnoha žen i mužů. V honbě za štíhlou postavou často zkoušíme různé zázračné a často i drastické diety. Extrémní hubnutí ale může být pro organismus nebezpečné, a proto je nutné hubnout opatrně a především zdravě. Ideální je hubnout pod dohledem odborníka na výživu. Pokud ale váháte s návštěvou výživové či obezitologické poradny, poradíme vám, jak hubnout, aniž byste ohrozili své zdraví.

Když bolí záda

Když bolí záda

Bolesti zad patří k nejčastějším příčinám návštěv lékaře. S bolestmi zad se setkal každý z nás. Sedavý způsob života, nedostatek pohybu, nerovnoměrné zatěžování svalů páteře, to jsou ty nejčastější důvody, které bolesti zad mohou způsobit. Bolesti zad mohou ovšem doprovázet také jiná závažnější onemocnění, a proto je vždy lepší navštívit lékaře.

Cvičte a sportujte společně s dětmi
20.08.2019

Cvičte a sportujte společně s dětmi

Chcete, aby byly vaše děti zdravé? Veďte je k pohybové aktivitě. Děti ke sportu či cvičení nenuťte, snažte se je v prvé řadě motivovat a povzbudit. Pokud jim dáte dobrý příklad, děti si sport, který je bude nejvíc bavit, vyberou samy. Nezapomínejte, že vždy když děláte něco ve dvou, jde to snáze, podobně je to i v případě sportu.

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík
20.08.2019

Trápí vás křeče v lýtku? Na pomoc si vezměte hořčík

Kdo zažil křeče v nohou, nejčastěji v lýtkách, ví, jak nepříjemný pocit to je. Bohužel s věkem se četnost křečí může zvyšovat. Pravidelný přísun tekutin a minerálů může být prevencí těchto křečí a zároveň i první pomocí, když už křeč vypukne. Co vznik křečí ovlivňuje a jak jim lze předcházet?