Víte, že...

 • Podle čeho rozpoznat spálu

  Datum: 21.6.2018Počet reakcí: 0

  Spálová angína (neboli spála) je vysoce infekční onemocnění způsobené nejčastěji streptokokem. K přenosu nákazy zcela postačí, aby se váš potomek dotkl věci, kterou měl předtím v ruce jeho kamarád napadený touto bakterií. Nemocné dítě proto musí být okamžitě vyřazeno z dětského kolektivu a jde-li o děti předškolního věku, měla by být celá třída ještě osm následujících dní sledována lékařem. Onemocnění spálou podléhá v ČR povinnému hlášení.

 • Co odkrývají potíže se slinivkou a játry

  Datum: 20.6.2018Počet reakcí: 1

  Játra a slinivka patří mezi nejdůležitější orgány našeho těla a není radno si s nimi zahrávat. Jejich onemocnění znamená v mnoha případech velmi vážný, mnohdy i život ohrožující stav. Nikdy však nepřichází ze dne na den, ale vysílá předem varovné signály, které bychom neměli ignorovat.

 • Co jíst, když vás zlobí žaludek

  Datum: 19.6.2018Počet reakcí: 0

  Nevolnost, nadýmání, ztráta chuti k jídlu a hlavně nepříjemné křeče v žaludku, to všechno jsou typické příznaky gastritidy – nemoci, která se v poslední době pomalu a jistě vkrádá do našich každodenních životů. Ke vzniku zánětu žaludeční sliznice přispívají zejména špatné stravovací návyky a stres. A ruku na srdce – obojího si dnes „užíváme“ víc než do sytosti.

 • Potíže s plícemi aneb když duše volá o pomoc

  Datum: 18.6.2018Počet reakcí: 1

  Dech znamená život. Je to nejdůležitější proces, který probíhá v našem těle. Bez toho, aniž bychom se nadechli, vydržíme sotva pár minut. Narozené dítě se poprvé nadechne. Umírající člověk odchází spolu s posledním výdechem. 

 • Účinná prevence proti rýmě a nachlazení

  Datum: 17.6.2018Počet reakcí: 0

  Co nevidět je tu léto, to však ještě neznamená, že se ráno nemůžeme probudit s ucpaným nosem, bolestí v krku nebo kašlem. Pokud se chcete těmto potížím, které bývají dvojnásob nepříjemné právě v nejteplejším období roku, vyhnout, začněte už teď pečovat o svou imunitu, která je Vaši nejlepší prevencí. Ve finále je to totiž naše odolnost, která rozhodne, jestli nás rýma nebo nachlazení dostanou.

 • V létě stoupá počet močových infekcí

  Datum: 16.6.2018Počet reakcí: 0

  Také si říkáte, že je to zákon schválnosti? Měsíce předem se těšíte, až si konečně dosyta užijete nádherně teplé sluníčko, vodu a všechny radovánky, které patří k letní dovolené, a pak vás náhle zaskočí nepříjemná bolest v podbřišku, pálení a řezání při močení.

 • Proč nás v létě bolí v krku?

  Datum: 15.6.2018Počet reakcí: 0

  Venku jsou vedra na padnutí, celý den z vás permanentně lije pot, ale v krku vás nepříjemně škrábe a bolestivě se vám polyká? To není nic výjimečného. I v létě totiž klidně můžete chytnout angínu, a to mnohem snáz, než si myslíte. A velkou porcí zmrzliny to nespravíte, to se jen tak říká. Naopak, můžete si ještě podchladit mandle a přivodit další zbytečné trable.

 • Kolagen – vyplňuje nejen pleť

  Datum: 14.6.2018Počet reakcí: 0

  Slovo kolagen se dnes často skloňuje zejména v souvislosti s různými kosmetickými přípravky a omlazujícími procedurami. Tato ve vodě nerozpustná vláknitá bílkovina totiž vyplňuje pokožku kde zajišťuje elasticitu pokožky a její mladistvý vzhledV našem těle je však obsažena i z jiných důvodů.

 • Jak probíhá bronchitida u dětí

  Datum: 13.6.2018Počet reakcí: 0

  Za zánětem průdušek stojí ve většině případů virová infekce, jako třeba nachlazení. Tato nemoc může mít buď akutní, nebo chronickou podobu, přičemž u malých pacientů se nejčastěji jedná o akutní formu. 

 • Angína, nebo jenom bolest v krku?

  Datum: 12.6.2018Počet reakcí: 0

  Bolí vás v krku tak silně, že nemůžete ani polknout? Žádnou paniku! Každá bolest v krku, ačkoli vám přijde někdy skoro nesnesitelná, ještě nemusí být angína. Nechtějte po svém lékaři, aby vám hned napsal antibiotika. 

předchozí 1234

ShopRoku 2017
ShopRoku 2016

 

Vytisknout


WALMARK, a.s., Oldřichovice 44, 739 61 Třinec, Česká republika, IČO: 00536016, DIČ: CZ699003348
Zápis v OR: u rejstříkového soudu v Ostravě, oddíl B, vl. č. 2501
Základní kapitál: 372 420 000,- Kč
Informace pro platbu kartou:
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.