icon
Řada produktů Urinal® od Idelyn je odborníkem na komplexní péči o močové cesty a ledviny. Produkty Urinal Vám pomohou udržet správnou funkci močových cest a jejich zdraví.

01.04.2020

Potraviny prospěšné ledvinám

Světový den ledvin každoročně připadá na druhý čtvrtek v březnu. Tento den je vyhlašován Mezinárodní federací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologickou společností. Cílem Světového dne ledvin je seznámit širokou veřejnost s problematikou onemocnění ledvin včetně dopadů na naše zdraví a možné prevence. Mnoho nefrologických ambulancí a dialyzačních středisek v tento den provádí bezplatné vyšetření ledvin. Zdraví ledvin je ale také otázkou výživy. Přinášíme vám seznam potravin, kterými můžeme také podpořit zdraví ledvin.

Nejčastější příčiny zánětu močového měchýře

Nejčastější příčiny zánětu močového měchýře

Trápí vás pálení a řezání při močení? Trpíte neodkladným nutkáním na močení a k tomu pociťujete bolest v podbřišku? Za vaše obtíže může být zodpovědný zánět močového měchýře, tzv. cystitida. Jde o nepříjemné onemocnění, které je ale dobře léčitelné. Pro úspěšnou léčbu je nutné navštívit lékaře včas. Které příznaky není radno podceňovat a jak zánětům močového měchýře předcházet?

Opakované záněty močových cest a jak jim předcházet

Opakované záněty močových cest a jak jim předcházet

Zánět močových cest je velkým strašákem převážně u ženské části populace. Nevyhýbá se ale ani mužům a dětem. Nejčastějším místem, kde se obecně infekce objevují je močová soustava a nejčastějším typem infekce močové soustavy je zánět močového měchýře. Není-li zánět včas podchycen, může vést až k vážnému onemocnění ledvin. Jaké jsou příznaky zánětu močových cest a jak jim předcházet?

10.03.2020

Potraviny prospěšné ledvinám

Světový den ledvin každoročně připadá na druhý čtvrtek v březnu. Tento den je vyhlašován Mezinárodní federací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologickou společností. Cílem Světového dne ledvin je seznámit širokou veřejnost s problematikou onemocnění ledvin včetně dopadů na naše zdraví a možné prevence. Mnoho nefrologických ambulancí a dialyzačních středisek v tento den provádí bezplatné vyšetření ledvin. Zdraví ledvin je ale také otázkou výživy. Seznam potravin, kterými můžeme zdraví ledvin podpořit, vám přinášíme.

Narušení funkce ledvin
03.02.2020

Narušení funkce ledvin

Všem dobře známé pojmy jako akutní infarkt myokardu či cévní mozková příhoda jsou jak odbornou, tak laickou veřejností vnímány jako stavy, které vyžadují okamžitý diagnostický i léčebný přístup. Pojem akutní poškození ledvin je oproti tomu spojen s mnohem menšími obavami. I to je jeden z důvodů, proč je tak nutné zaměřit se na prevenci onemocnění ledvin. Včasné rozpoznání, vyhodnocení a léčba jsou nezbytné pro snížení výskytu onemocnění ledvin v populaci.

Ledviny – funkce, problematika a poruchy
29.01.2020

Ledviny – funkce, problematika a poruchy

Nemocnými ledvinami trpí mnoho z nás, ale ne každý o onemocnění ledvin ví. Onemocnění ledvin je záludné v tom, že nemocného většinou nebolí. Nemocný často vyhledá lékaře pozdě. Včasná diagnostika může ledviny vyléčit anebo průběh nemoci zmírnit. K vyšetření ledvin se používají různé, většinou bezbolestné metody, které o stavu ledvin podají rychlý výsledek. Jaké symptomy by nás měly varovat a vést k lékaři?

Záněty močových cest dokážou v létě potrápit
03.07.2019

Záněty močových cest dokážou v létě potrápit

Časté nucení na močení, bolest v podbřišku, zvýšená teplota, bolest beder či výtoky mohou letní dny pořádně zkomplikovat. Příznaky zánětu močového měchýře nepodceňujte, neléčená infekce může způsobit onemocnění ledvin. Ženy trpí na infekce a záněty močových cest častěji než muži, což je způsobeno anatomickými odlišnostmi močového ústrojí. Pokud se nechcete během dovolené potýkat se záněty močových cest, myslete především na prevenci.

Zobrazuji články 1 až 7 z 11 celkem