Lucie, Havířov - Město:
Zajímalo by mě, proč Marťánci s Imunactivem obsahují takový koktejl umělých sladidel (sorbitol, xylitol, aspartam, acesulfam, atd.). Připadá vám vhodné tímto podporovat fyziologický růst a vývoj dítěte???
24.10.2012 dne 12:03

Dobrý den,

každý doplňěk stravy prochází schválením na Ministerstvu zdravotnictví, které kontroluje složení výrobků. Pokud by výrobek obsahoval látky, které nejsou přípustné pro děti či dospělé, nebo by jim mohly nějak škodit, tak by takovýto výrobek nesměl být uveden na trh.

Když se zaměříme na aspartam, který je (zejména na internetu) velmi diskutovaný - ADI (akceptovatelná denní dávka) je pro tuto látku 40 mg/kg tělesné hmotnosti - tzn. že např. dítě vážící 15 kg může bez problémů přijmout 600 mg aspartamu za den. V Marťáncích je v denní dávce obsaženo 2,25 mg aspartamu. Toto množství zdaleka nedosahuje ani malého zlomku množství aspartamu přijatého z některých potravin nebo nápojů. A navíc, škodlivost aspartamu, která je na netu velmi často propírána je jen nafouknutá bublina - doposud nebyl podán žádný exaktní důkaz o škodlivosti aspartamu na lidský organismus (a na druhou stranu byly provedeny desítky studií, které potvrzují bezpečnost aspartamu).

Nicméně - jsme si vědomi toho, že aspartam je v očích našich zákazníků nepopulární, a proto se v současné době vyvíjí Marťánci, kde toto sladidlo již použito nebude.

S pozdravem a přáním pěkného dne

24.10.2012 dne 21:56