Jana, Ústí nad Orlicí:
Vážení, touto cestou mám dotaz ohledně produktu Melatonin, který na Slovensku je běžně k dostání a u nás žel tento účinný a přírodní prostředek není, uvažuje se i u nás s zahájením prodeje??Náš vnuk má tzv.Angelmanův syndr. a je po mozkové obrně ...netvořící se hormon spánku je u něj veliký prpblém, až loni o vánocích jsme se od.pí prof.Baxové z metab.kliniky dědič,chorob a výzkumu techto problémů dozvěděli po dlouhých letech proč si vnuk celé roky po nocích hrál a výskal ...prostě byl neúnavný, dcera je s 11*letým synem sama a skutečně i s epilepsii je tento druh onemocnění pro její péči velmi náročný, žel ani rodiče- já a manžel nejsme bez problémů a tak leží ve velké míře vše jen na dceří( neb otec dítěte z manželství utekl ...nemohl se na jeho postižení prý dívat) Jeník nebude zřejmě nikdy ani chodit...sám , cílené jednání tam není- přebalujeme krmíme jako ptáčátko...jen všechny kol sebe miluje a má radost ...hlavně z vody...koupání všeho druhu miluje nejvíce, nu ale odbočuji, prosím tedy o info zda a kdy bude možné zakoupiti melatonin i u nás v českých krajích :-) neb mi jej posílá pani magistra ze Slovenska...právě ten Váš výrobek...od asi 12 ledna letos( teprve) pomáhá vnoučkovi normálně usnouti a mít noční hodiny spánku, neb díky té hyperaktivitě stálé...je hrozivě hubenoučký, je nutno aby spal pravidelně a jedl vydatněji...neb váží jen asi 27kg. coš je moc málo na 11*leté dítě, nu děkuji za bližší info ohledně mé prosby...a přeji Vám všem hojně a pevné zdraví, s přáním pěkného léta..babička Jana Dvořáková Ústí n.orl.
27.07.2011 dne 11:42

Dobrý den, paní Dvořáková!

Moc ráda bych Vám s Vaším problémem pomohla, ale není to bohužel v mých silách. V České republice je totiž prodej melatoninu ve formě doplňku stravy zakázán. Na Slovensku je prodej povolen - to je tedy ten důvod, proč přípravek firmy Walmark - Melatonin - na českém trhu neseženete.

V ČR je povolen prodej melatoninu pouze v případě, že je zaregistrován jako léčivo - magistra v lékárně Vám jistě ráda poradí, o který konkrétní lék, jehož účinnou látkou je právě melatonin, se jedná.

Z produktů naší firmy určených pro zlepšení kvality spánku bych Vám mohla doporučit přípravek Benosen, který obsahuje L-theanin, extrakt z kozlíku lékařského a extrakt z chmele otáčivého. Účinné látky působí přirozeným způsobem na receptory v mozku zodpovědné za spánek a zklidnění nervové činnosti, a tak pomáhají při usínání... Zkuste... 

S pozdravem a přáním pevného zdraví Vám i celé Vaší rodině a mnoha sil v péči o Vašeho vnoučka

 

27.07.2011 dne 13:42