Jan, Praha 4:
Vážení, je mi 51 let, mám mírnou nadváhu a tomu úměrnou artrózu, které způsobuje především bolestivost a omezenou hybnost kolenních kloubů. Protože pravidelně sportuji (fotbal, plavání), zakoupil jsem si Proenzi 3+. Užívám podle návodu tři ty denně a po cca jednom měsíci začala bolest ustupovat a hybnost se zlepšovat. Nyní, po cca 1,5 měsíci mě začala obě kolena intenzivně bolet tak, jako snad nikdy. Špatně je ohýbám a jen s obtížemi sejdu ze schodů. Může to být přechodný stav způsobený např. hromaděním stavebních látek v kolenou? Přípravek kombinuji s Spektrum 50+. Loni jsem užíval konkurenční Profi Chondro Forte a kolena po kůře nebolela, ale měl jsem zase neustále pocit plnosti.Děkuji za odpověď
01.11.2012 dne 22:28

Dobrý den,

děkujeme Vám za přízeň, při nákupu našich výrobků.

Vaše popisované potíže bych rozhodně nedávala do souvisloti s braním Proenzi 3+ a vitamínů Spektrum 50+. Tyto přípravky se mohou podávat současně.

Vaše potíže též nemůže způsobit přípravek Proenzi 3+, žádné Vámi popisující stavy v souvisloti s tímto doplňkem stravy (Proenzi 3+) nebyly pozorovány a ani z hlediska složení, či Vámi popsaného ("hromadění stavebních látek v kolenou") nelze na tyto potíže usuzovat.

Vzhledem k potížím, kdy převažuje obtížnost chůze hlavně ze schodů (oproti chůzi do schodů) se přikláním k variantě zhoršení Vašeho stádia artrózy. Doporučuji Proenzi 3+ nadále užívat a v případě přetrvávajících bolestí či zhoršení bolestí navštívit ošetřujícího lékaře pro zhodnocení stádia artrózy.

S pozdravem,

Romana Skálová

Medicínské oddělení

02.11.2012 dne 10:25