Marie, Blízkov:
Prosím o radu pro mého 17 letého syna,kterému dost vypadávají vlasy.Na jakého lékaře se máme obrátit a který produkt nám doporučujete k odstranění problému.Děkuji za radu.
14.06.2012 dne 17:25

Dobrý den,

návštěva lékaře při nadměrném vypadávání vlasů je nutná zejména při nejisté příčině vypadávání vlasů (je nutno určit příčinu plešatosti). A to vzhledem k věku Vašeho syna platí. Doporučuji tedy návštěvu kožní ambulance, kde by měli zjistit příčinu a navrhnout případnou léčbu.

Padání vlasů totiž může být způsobeno celou řadou faktorů. Rozděluje na vratné (dočasné) a nevratné. Příčinami vratného vypadávání může být stresnebo například nedostatek vitamínů. Nevratné vypadávání vlasů je důsledkem činnosti mužských hormonů testosteronu a dihydrotestosteronu. Na padání vlasů mají tedy vliv dědičnost, stárnutí, lokální nebo celková onemocnění (vliv mužských pohlavních hormonů, špatný krevní oběh, akutní onemocnění, operační zákrok). Dále působení záření, kožní choroby, náhlý úbytek hmotnosti, nedostatek železa, diabetes, poruchy štítné žlázy, léky užívané při chemoterapii, stres, špatná výživa a nedostatek některých vitamínů. Na vypadávání vlasů působí i mechanické namáhání vlasů (stahování a nadměrné česání vlasů) poškození vlasů chemickými barvami, a častým mytím vlasů nevhodnými šampóny.

S pozdravem a přáním pěkného dne

15.06.2012 dne 17:07