Miroslava Šmídová, Tábor:
Prosím o radu, jaké přípravky užívat na metabolický syndrom.Jedná se hlavně o vysoký cholesterol - výsledky krve /index score 7, hodnota kyseliny močové v krvi 427. Dlouhodobě užívám Megalecitin, léky na cholesterol nesnáším. BMI mám v normě, věk 60 let.Děkuji za odpověď.
27.05.2014 dne 17:13

Dobrý den,

přípravků působících na hladinu cholesterolu v krvi je v sortimentu Walmark celá řada. Kromě Lecithinu, který již užíváte, se jedná například o tyto přípravky:

  • Omega 3 Rybí olej FORTE - obsahuje nenasycené mastné kyseliny EPA a DHA, které pomáhají udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi, mají blahodárný vliv na srdce a cévy, ovlivňují také mozkové funkce
  • Česnek Alicin 1000 mg - pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi, příznivě ovlivňuje odolnost organismu (zvlášť horních cest dýchacích)

Obecně se také udává, že je ke snížení hladiny cholesterolu velmi vhodné zvýšit příjem vlákniny - tedy konzumovat hodně zeleniny a ovoce, celozrnné výrobky. (Pokud víte, že Váš příjem vlákniny je nedostatečný, lze tento deficit opět řešit doplňky stravy - např. přípravkem Digella).

Důležité je rovněž zmínit, že jedním z nejúčinnějších způsobů, jak snižovat množství rizikového cholesterolu, a tedy i nebezpečí infarktu nebo mrtvice, je aktivní pohyb (stačí třeba i zařazení procházek ve svižnějším tempu) .

S pozdravem a přáním pěkného dne

29.05.2014 dne 8:23