Anna, Černošice:
Postrádám ve Vašem seznamu produkt proti přemnoženým kvasinkám ve střevech. Laktobacily mi nepřipadají dost účinné, ani v množství 3x1. Děkuji za odpověď.
03.12.2012 dne 9:33

Dobrý den,

v případě přemnožených kvasinek ve střevě je třeba začít hlavně vhodnou dietou - snažte se co nejvíce vyloučit ze své stravy cukr (ve všech formách - ani sladké ovoce (banány, hroznové víno) není vhodné) - jedná se totiž o nejvíce kyselinotvornou látku a právě v kyselém prostředí se kvasinkám velmi dobře daří. Dále nejsou vhodné nasycené tuky, sojové výrobky, mléko a mléčné výrobky, kysané výrobky, droždí, bílé pečivo...  Naopak se velmi osvědčila konzumace česneku (ať už v jeho přírodní formě či ve formě tablet) - má totiž silné protihoubové účinky. V našem sortimentu máme přípravek Česnek - Alicin 1000 mg.

Co se týče probiotik, na která jste se ptala - v sortimentu firmy Walmark máme dva probiotické přípravky - Salutil Probio a Lactobacilly FORTE. Ve třech tobolkách obou těchto přípravků je cca 15 mld bakterií. Pokud Lactobacily, jak píšete, nejsou účinné, doporučuji vyzkoušet druhý z přípravků - Salutil Probio - obsahuje některé jiné bakteriální kultury.

S pozdravem a přáním pěkného dne

03.12.2012 dne 14:56