Jana, Praha:
Můžou multivitamín Spektrum 50+ užívat i osoby, kterým ještě nebylo 50, případně dítě nebo v době těhotenství a kojení? Je zde nějaké riziko?
04.02.2014 dne 14:37

Dobrý den,

přípravek Spektrum 50+ byl navržen tak, aby doplňoval ty vitaminy a minerály, jejichž nedostatkem velmi často starší lidé mohou trpět. Na druhou stranu, pokud bude tento přípravek užívat osoba mladšího věku, žádné riziko zde nehrozí. Stejně tak nehrozí riziko ani dětem (přípravek je možno užívat od 3 let věku dítěte). Na druhou stranu - naše firma nabízí celou řadu multivitaminových a multiminerálních přípravků (řada Marťánci, CEM-M), které jsou určeny přímo pro děti - ve formě, která je dětmi lépe přijímána (sirup, cucací tablety, příp. gumová forma).

Přípravek Spektrum 50+ není vhodný pro těhotné ženy, a to z důvodu vyššího obsahu vitaminu A. Kojící ženy by teoreticky tento přípravek užívat mohly - nicméně opět - existují přípravky, které jsou určeny přímo těhotným a kojícím ženám (z našeho sortimentu např. Pregnium) - a užívání takovéhoto přípravku je určitě vhodnější.

S pozdravem a přáním pěkného dne

06.02.2014 dne 10:50