Anonim:
Mám desetiletého syna a kupuji mu již několik let multivitaminy Marťánky. V lékárně mě paní magistra upozornila, že tento druh multivitaminu mu již nestačí a mám kupovat pro tak staré dítě již v kategorii multivitaminy junior. Stejně tak jsem chtěla koupit i Echiňáčky od Vaší firmy. Chtěla bych znát názor odborníka. Dekuji, členka klubu zdraví.
29.01.2002 dne 0:00
Paní magistra v lékárně ma částečně pravdu. Zejména pokud si nejste jista, že Váš syn přijímá z běžné stravy dostatečné množství vitaminů či minerálů. Marťánci jsou vhodní pro doplnění výživy dítěte ve věku od 3 až 10 let. Poté je vhodné užívání vystřídat za obsahově bohatší multivitaminy s minerály, např. ABC Spektrum. Ale i kdyby strava dítěte byla naprosto vyvážena, za určitých okolností je potřeba vitaminů či minerálů zvýšena. Doplňky ve formě vitaminů a minerálů organismu neuškodí i při dlouhodobém užívání a nemusíte se tedy obávat případných nežádoucích účinků z vysokého příjmu některých látek. Jediná nevýhoda těchto přípravku z hlediska obliby u dětí spočívá v horší chuti, předevšim z důvodů vyššího množství minerálů. Přípravek ABC Spektrum v tabletách není určený k rozpouštění v ústech, je vhodné jej polykat po zapití nápojem. Obdobné je to s aktivními látkami i u Echiňáčků, pro starši děti je vhodnější sirup Echinyl s příjemnou jahodovou příchutí, který obsahuje extrakt z Echinacey ve vyšším množství.
26.02.2002 dne 0:00