Stanislava, Zlín 4:
Již dříve jsem nakoupila některé vaše produkty, ale pak se můj zdravotní stav změnil a já nevím, zda je mohu brát spolu s léky, které užívám. Jejich expirační doba se krátí a proto se ptám, zda mohu vaše produkty podle potřeby užívat současně s předepsanými léky. Mám 70 let, obezitu, hypertrofickou kardiomyopatii, vysoký cholesterol, vysoký tlak, diabetes na dietě, prodělala jsem víc jak před rokem krvácení do žaludku (vředy nenalezeny - snad z léků), v květnu jsem byla hospitalizovaná s fibrilací, nemám levou ledvinu, žlučník, dělohu, půl štítné žlázy. Užívám Betaloc ZOK 150, Euthyrox 50, Ezetrol 10, Rhefluin 1/2 obden, Torvazin 40, Lanzul 30, Gabanox 100 3xdenně a Warfarin 5mg. Jde mi o ty Coenzym Q10, Degasin, Tammex family, Urinal, Denoxinal, Livinorm, ImunActiv, Chlorella, Vápník-Hořčík-Zinek+vitamín D. Předem děkuji za odpověď Černochová
11.01.2016 dne 13:14

Dobrý den,

prostudovala jsem kontraindikace všech léků, které užíváte. U žádných doplňků, které máte doma a chcete začít opět užívat, není kontraindikace a nežádoucí vliv. Máte opravdu hodně léků. Co se týče Coenzymu Q10 je to dobrá volba, je to látka, která je součástí lipidových membrán buněk, tedy i cévních. Co se týče degasinu a tamexu, neužívala bych je společně. Tammex spíše při potížích. Urinal je také dobrou volbou, pro svůj účinek na močové cesty. Ale, vzhledem k obsahu brusinek, které jsou podezřelé ze zvýšení antikoagulační léčby, bych doporučila jeho nižší dávkování, které je bezpečné,1 tobolku denně dlouhodobě, nebo 2 denně při akutních potížích.

Pokud můžu, doporučila bych Vám ještě omega 3 mastné kyseliny, které obsahují kyselinu alfa-linolenovou, která pomáhá udržet normální hladinu cholesterolu.

Jistě by Vašemu stavu velice prospělo snížit Váhu. Věří, že je to komplikované, ještě v kombinaci s Vašim onemocněním. Doporučuji vyhledat dobrého nutričního terapeuta či dietologa.

Přeji mnoho zdaru a hlavně zdraví.

12.01.2016 dne 7:54