Petr, Pardubice:
Je mi 48 let snažím se jíst zdravě a provozuji 4x týdně sport do práce jezdím na kole jaké doplnky stravy mi celoročně doporučíte aby to nebylo přehnané Děkuji
07.02.2013 dne 10:12

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz,

vidím, že Vaše životospráva se velmi blíží ideálu, což je velmi chvályhodné. Sice nepíšete, o jaký sport se jedná, přesto si dovolím poradit následovně.

Pro běžné celoroční užívání, které můžete kdykoli vysadit a znovu začít užívat, doporučuji Spektrum Energy s koenzymem Q10. Dodá Vám základní minerály a vitamíny plus je vhodné pro správné využití energie, pro oběhový systém i srdce.

Sportovní zatížení kloubů pak je vhodné užívat Proenzi 3+. Můžete se rozhodnout, zda si uděláte dvě roční kůry po 3 měsících užívání /jaro a podzim/, nebo můžete užívat i celoročně ve sníženém dávkování 2 tablety denně. Pokud pád dní vynecháte, nic se neděje, Vaše klouby však budou dlouhodobě vyživovány a sport se na nich tolik nepodepíše.

Je vhodné pravidelně chodit na preventivní prohlídky, můžete také požádat o rozbor krve na základní parametry, tedy ke zjištění, zda Vám některá z důležitých látek /železo, vápník, hořčík/ třeba nechybí. Pak by bylo možno dodávat v samostatných produktech.

Pro své zdraví děláte hodně, pokud jste navíc optimistické povahy a odolný vůči stresům, je předpoklad, že budete dlouho v dobré kondici a žít plnohodnotným životem.

Informace, které jsem Vám podala, jsou základní, pokud byste si přál sdělení lékaře, zadejte prosím dotaz do rubriky Pro lékaře, případně můžete také kontaktovat naši paní doktorku, která je každé úterý na bezplatné lince 800 141 141, a do v době 15 až 16.30 hodin.

Krásné dny Vám přeje

07.02.2013 dne 11:58