Edeltraud, Braňany:
jaky lek bich měla použivat na sniženi cholesteru dekuji
10.12.2013 dne 18:04

Dobrý den,

v prvé řadě doporučuji konzultovat Váš problém s lékařem - který v případě potřeby doporučí vhodnou léčbu.

Obecně platí, že pokud má někdo vysokou hladinu cholesterolu v krvi, měl by omezit příjem živočišných tuků (žloutky a výrobky z nich, uzeniny, tučné maso, sádlo, škvarky,husa, kachna, uzeniny, vnitřnosti, živočišné tuky, šlehačka, tučné krémy, tučná těsta, kaviár, ale také koncentrovaný alkohol, mražené pokrmy, solené pochoutky, (chipsy, oříšky., ).

Naopak je vhodné do jídelníčku zařadit dostatečné množství vlákniny - celozrnné pečivo, dostatek ovoce, zeleniny. Dále konzumovat více než červená masa spíše libové maso (šunka, mladé maso), ryby...

Co se týče přípravků příznivě působících na hladinu cholesterolu v krvi, jedná se například o tyto: přípravky obsahující omega 3 nenasycené mastné kyseliny (SuperOmega 3, Omega 3 Rybí olej FORTE), lecithin (Lecithin, Lecithin s resveratrolem) a dále také Česnek Alicin 1000 mg, který pomáhá udržovat správnou hladinu cholesterolu v krvi.

Obecně se také udává, že je ke snížení hladiny cholesterolu velmi vhodné zvýšit příjem vlákniny - jak jsem se zmiňovala již výše. Pokud víte, že Váš příjem vlákniny je nedostatečný, lze tento deficit opět řešit doplňky stravy - např. v přípravku Digella.

S pozdravem a přáním pěkného dne 

11.12.2013 dne 8:20