Silvie, Ostrava:
Hezké odpoledne, obracím se na Vás s dotazem ohledně produktu Decolen. Přípravek Decolen jsem užívala minulé léto a prsa jsem měla opravdu pevnější a plnější a byla jsem s ním moc spokojená. Teď bych jej zase ráda začala užívat, ale zároveň se začínám připravovat na kryoembryotransfer (zavedení rozmražených embryí do dělohy). Chtěla jsem Vás poprosit o Váš názor, zda-li mohu tento přípravek používat, když obsahuje přírodní estrogeny nebo byste jej raději v kombinaci s hormonální léky (estroferm,utro­gestan) neužíval? Mohl by mi Decolen případně pomoci se zvýšením děložní sliznice kvůli které mám problém s otěhotněním (zkouším už všechny možné přírodní produkty a tak si říkám, co kdyby mi mohl pomoci i Decolen :)? Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den
19.02.2013 dne 15:20

Dobrý den,

i přesto, že Decolen obsahuje pouze fytoestrogeny a vzhledem k tomu, že Vás čeká kryoembryotransfer, tak určitě Vám tento přípravek nedoporučuji. Vzhledem k tomu, že kryoembryotransfer je spojený též s přípravnou a udržovací hormonální léčbou není vůbec vhodné si ji "doplňovat" fytoestrogeny.

V otázce nárůstu děložní sliznice, která je vhodná pro implantaci oplozeného vajíčka (ve Vašem případě embrya) je tento přípravek též nevhodný.

S pozdravem,

Romana Skálová - medicínské oddělení

19.02.2013 dne 15:51